Rođer Marti (© Reuters)

Rođer Marti kapitenski: Veliki promašaj, pa gol za remi u Vigu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.02.22. | 23:10

Poslednjeplasirani Levante prevelik zalogaj za Seltu - 1:1

Remi koji nikome ne odgovara, ali sigurno više prija fudbalerima Levantea. Gosti su gubili u Vigu od Selte, ali ne i izgubili. Do tek 15. boda ove sezone u 25 mečeva Primere stigli su pogotkom kapitena Rođera Martija u 82. minutu.

Prethodno je iskusni napadač propustio veliku šansu da se samo pet minuta po ulasku u igru upiše u strelce. Neprecizno je šutirao iz odlične pozicije nakon "zavrnute" lopte još jednog rezerviste, Horhea de Frutosa, a nekoliko sekundi kasnije usledila je kazna za promašaj.

Iz brzog napada koji je usledio, Havijer Galan poslao je lep centaršut na drugu stativu, gde je Franko Servi iskoristio neopreznost Sona, pobegao mu i glavom iz trka poslao loptu u mrežu. U toku je bio 67. minut.

Delovalo je da će to biti trenutak odluke, da poslednjeplasiranom Levanteu sledi 14. poraz, ali posle pobede nad Atletiko Madridom u prošlom kolu (1:0) tim iz Valensije uspeo je da se sa drugog vezanog gostovanja vrati neporažen.

Marti se desetak minuta pre kraja iskupio za pomenuti promašaj izdršavši duel sa 10 godina mlađim Karlosom Domingezom (31:21), posle kog je usledio snažan i precizan šut iz dosta teže pozicije nego što je bila ona kada je bio neprecizan. Asistent je ovaj put bio Kantero, takođe igrač koji je ušao s klupe.

Levanteu teško da će ovaj bod pomoći u borbi za opastanak, jer prvi tim iznad zone ispadanja, Granada, ima čak devet bodova prednosti. Remi ne odgovara ni Selti, koja se nada izlasku na međunarodnu scenu, ali iako izabranici Eduarda Kudeta umeju da odigraju za pohvale, ovaj put to nisu učinili. Bilo je ovo neubedljivo i sporo izdanje, kojim se ne zaslužuje visok plasman na tabeli. U narednom kolu tim iz Viga gostuje na Vandi Metropolitano, a bez obzira na slabe partije ove sezone, Atletiko Madrid baš i nije tim za vađenje.

Moraće fudbaleri u svetloplavim dresovima da se strpe do 6. marta i dolaska poljuljane Majorke na njihov Balaidos.