Kosta Runjaić (Reuters)
Kosta Runjaić (Reuters)

Runjaić spušta loptu: Bio bih srećan i sa 1:0, igramo bez pritiska

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.26. | 10:14

Udineze blista pod njegovom trenerskom palicom, Kosta sa obe noge čvrsto na zemlji

Prvi put u istoriji je Udineze otišao na "San Siro" i savladao Rosonere tri razlike. Razbio je Udineze ekipu Masimilijana Alegrija 3:0, a slobodno se može reći da je italijanskog stručnjaka u njegovoj kući razbucao Kosta Runjaić. Čuda pravi ovaj nemački stručnjak srpskog porekla, kog smo prošle godine posetili u Udinama, gde nam je ispričao svoju životnu priču.

Sigurno je ovo bila utakmica sezone za Zebre, ali Runjaić kao i uvek spušta loptu. Perfekcionista kao što je trener Udinezea, nikada neće priznati da je njegova ekipa odigrala savršen meč.
"Odigrali smo dobro, bio je ovo solidan meč, ali ne i savršen", započeo je u izjavi za "DAZN".

Izabrane vesti

Objasnio je šta je presudilo u Milanu.
"Milan je imao svoje šanse, morali smo da se borimo sa njima. U određenim trenucima moraš da igraš najbolji fudbal koji možeš i mi smo to uradili. Bili smo kompaktni, svako je dao sve od sebe i najbolje što je mogao. Izgleda da Milan nije očekivao ovakvu energiju od nas. Ipak, bila je ovo prava takmičarska utakmica, iako ne izgleda tako. Jedan gol može da promeni sve. Bili smo dobri jer smo koristili sve pozitivne situacije i naše šanse".

Alegri nikada ranije nije primio tri gola sa Milanom u porazu.
"Bio bih srećan i da smo pobedili 1:0, isto. Pobeda je pobeda. Tim raste, igrači rastu. Igramo bez pritiska".

Povredio se Kinan Dejvis zbog čega je zabrinut, ali ne zna tačno koliko je povreda ozbiljna. Istakao je i Nikola Zaniola posebno, koji je odigrao vrhunski na svakom delu terena.
"Igrao je dobro, radio je sve na terenu, posebno je bio odličan u odbrani. Vraćao se i oduzimao lopte. Hteo je da igra do kraja, ali sam odlučio da ga izvedem i da malo zaštitim tim i igrača".

Neće poleteti zbog ove pobede.
"Ostajemo sa obe noge čvrsto na zemlji. Idemo da osvojimo barem još dva poena, što će značiti da je ova sezona bolja nego prošla", zaključio je Runjaić.


tagovi

UdinezeKosta Runjaić

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara