©Reuters

Šampionski nalet, Inter je prvi i želi tu da ostane! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 15.04.22. | 20:58

Slavlje Nerazura u Speciji - 3:1

Dva uzastopna kiksa Milana koštala su Rosonere gubitka liderske pozciije, pošto je svoju priliku iskoristio gradski rival Inter. Sastav Simonea Inzagija u pravom trenutku je došao do prave forme, vezao je i treću pobedu u Seriji A pa je šest kola pre kraja preuzeo lidersku poziciju na tabeli. Nerazuri su bez problema slavili u Speciji, vezavši i treće slavlje bez primljenog gola - 3:1 (1:0).

Inzagijev tim je u proteklom periodu uspeo da smanji oscilacije u svojoj igri, što je verovatno bilo ključno kada je u pitanju toliko željeni povratak na lidersku poziciju u samom finišu šampionske trke. Nerazuri su i u večerašnjem meču imali malu krizu igre početkom drugog poluvremena, kada je sastav Tijaga Mote vezao nekoliko opasnih napada, ali se sve vratilo na staro uvođenjem Aleksisa Sančeza i Lautara Martineza na isteku časa igre. Osveženi Inter je ponovo krenuo da napada, pa je već u 73. minutu došao do velikih 2:0. Domaći su uspeli da se vrate na kratko preko Đulija Mađorea, ali je svaku dilemu razrešio Aleksis Sančez u četvrtom minutu nadoknade.

Interu je posao mnogo olakšalo vođstvo u idealnom 31. minutu utakmice. Gosti su jednu temeljnu i organizovanu akciju krunisali izvrsnim duplim pasom. Marcelo Brozović je poslao dubinsku loptu u kazneni prostor protivnika, loptu je glavom vratio Danilo Dambrozio, a na nju je naleteo hrvatski vezista i zakucao je u mrežu nemoćnog Ivana Provedela.

Inter je meč okončao sa 23 udarca ka protivničkom golu i 67 odsto lopte u svom posedu, što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. Domaći su imali nekoliko opasnih akcija na startu nastavka meča, ali ih je isekao tandem Perišić - Lautaro. Hrvat je u svom stilu odlično probio po levoj strani, prebacio loptu na desnu nogu, a onda oštro centrirao. Odličlni argentinac je na pravi način zakačio tu loptu i poslao je u donji levi ugao Specijinog gola. Martinez kao da je želeo da stavi do znja Inzagiju da mu je po kvalitetu mesto u startnih 11.

Specija je i pored svih problema uspela završnicu da učini neizvesnom. Udarac Mađorea imao je idealnu putanju, lopta je išla pravo u rašlje pa Handanović, bez obzira na fenomenalne reflekse i idealnu građu, nije imao nikakve šanse. Ipak, sve se promenilo u nadoknadi utakmice, kada su igrači Intera iskoristili ogromnu pukotinu u protivničkoj odbrani. Lautaro je ovoga puta bio nesebičan, poslao je loptu na tacnu usamljenom Aleksisu Sančezu, kome nije bilo teško da realizuje situaciju jedan na jedan.

Inter će na liderskoj poziciji ostati najverovatnije svega nekoliko sati, jer Milan igra sa Đenovom na Meaci, ali Nerazurima ogromnu prednost daje činjenica što ima utakmicu manje, pa je tako u ovom trenutku izraziti favorit za odbranu šampionske titule.