Santini kao buldožer: Het-trik na debiju, Vranješ pogodio na pogrešno mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.07.18. | 20:05

Anderleht slavio u Kortrajku sa 4:1

Kakav debi Ivana Santinija u dresu Anderlehta u belgijskom šampionatu! Stasiti Zadranin je u prvom kolu u pobedi nad domaćim Kortrajkom od 4:1 postivao het-trik! I nije preterano reći da verovatno niko u novijoj istoriji Anderlehta nije imao ovakav prvi meč.

A Anderleht je pokazao da se vratio u lov na titulu gladniji i borbeniji nego ikad. A Santini će očigledno predstavljati glavno oružje, onaj malj kojim će Anderleht tući protivnike po glavi na svakoj utakmici.

Za razliku od njega reprezentativac BiH i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Ognjen Vranješ neće po dobrom pamtiti prvenstveni debi za Anderleht jer je pet minuta pre kraja meča zatresao sopstvenu mrežu.

Već u trećem minutu hrvatski internacionalac je načeo slabašnog domaćina, a u ulozi asistenta našao se Peter Gerkens. Anderleht je prednost duplirao u 31. minutu, a ovaj put strelac je bio Landri Dijamata.

Santini je golgeterski njuh potvrdio i u 48. minutu i tada je Anderleht poveo sa 3:0. Savršenu partiju Hrvat je krunisao trećim pogotkom u 73. minutu.

Nekadašnji omladinski šampion Evrope, Petar Golubović dobio je priliku da uđe u 81. minutu i tada je zamenio Brendana Hajnsa Ajka. Luka Adžić nije se našao u protokolu ekipe Anderlehta.

BELGIJA 1 - 1. KOLO:

Standard - Gent 3:2 (1:1)