©AFP
©AFP

Santos pretio, Pedro Raul pogađao, Gojas slavio

Vreme čitanja: 2min | uto. 06.09.22. | 02:55

Inicijativa domaćina ostala u senci tandema Belmonte - Raul koji je odneo ceo plen (2:1) sa gostovanja

Poslednji duel 25. kola brazilske Serije A pripao je Gojasu koji je zahvaljujući tandemu Dada Belmonte - Pedro Raul savladao Santos (2:1). Uprkos inicijativi Santosa gosti su uspeli da upišu treću uzastopnu pobedu i potvrde da su u vrlo dobroj formi.

Već u drugom minutu susreta Pedro Raul je na asistenciju Belmontea našao put do mreže rivala i doneo prednost Gojasu, a rezultat iz uvodnih minuta ostao je na snazi do odlaska na odmor. U desetom minutu nastavka domaćin se vratio u igru autogolom Savija, međutim rivalu je za odgovor bilo potrebno tek sedam minuta. Ponovo su se u prvom planu našli igrači koji su i načeli Santos i opet u sitim ulogama te je Raul drugi put matirao Žoao Paula.

Minimalnu prednost gosti su uspeli da očuvaju uprkos napadima rivalima te su upisali treću uzastopnu pobedu u prvenstvu, ali i u međusobnim duelima sa Santosom.

Daomaćin, na drugoj strani, nastavio je sa oscilacijama i igrom toplo-hladno te će 26. kolo dočekati sa bodom manje od večerašnjeg rivala i na desetoj poziciji.

BRAZIL 1 – 25. KOLO

Žuventud – Avai 1:1 (0:0)