Ilić (©MN Press)

Saša Ilić pravi čuda sa Neustrašivima, pao je i PAO

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.12.23. | 21:43

Srpski trener bez poraza otkako je došao u Grčku

Kakav je džek-pot ubo Atromitos sa Sašom Ilićem! Otkako je srpski trener došao na klupu ovog grčkog kluba, nije osetio gorčinu poraza.

A, večeras je ostvario najveću pobedu od dolaska. Pred Ilićevim timom, čiji naziv na grčkom znači Neustrašivi, pao je – PAO! Tim koji vodi još jedan Srbin, Ivan Jovanović, koji se bori za titulu, izgubio je od plavo-belih na „Peristeri“ stadionu sa 3:2.

Bila je ovo osma Ilićeva utakmica na klupi na dva fronta, četvrta pobeda uz četiri remija. I Atromitos je od tima koji je bio pretposlednji na tabeli stigao večeras do devetog mesta na tabeli.

Panatinaikos je prvi poveo. Penal iz 38. minuta iskoristio je Joanidis, ali u poslednjem minutu poluvremena izjednačio je Gonzales.

Drugi deo doneo je preporod u igri Atromitosa. Plavo-beli su preokrenuli pogotkom Vergosa, dok je na 3:1 povisio Gaetan Robej, francuski internacionalac, kojem je ovo četvrti gol otkako je Saša Ilić preuzeo ekipu.

Pogodak Joanidisa, ponovo iz penala, u 93. minutu samo je ublažio poraz Panatinaikosa.