Saša Lukić (©Reuters)

Saša Lukić prvi put u karijeri dvostruki strelac; Murijel za slavlje Atalante posle mesec dana (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 23.04.22. | 17:00

Srpski reprezentativac doneo pobedu Torinu u meču sa Specijom, Raspoloženi Kolumbijac sačuvao Atalantu u trci za evropsku vizu

Na stadionu Pjerluiđi Penzo u 34. kolu Serije A jedna crna serija došla je kraju, a druga produžena. Atalanta je na krilima raspoloženog Luisa Murijela savladala domaću Veneciju 3:0 i radovala se prvi put posle mesec dana, odnosno tri uzastopna poraza u Seriji A (uz remi i poraz od Lajpciga u Ligi Evrope). S ova tri boda klub iz Bergama ostao je u trci za mesto na međunarodnoj sceni naredne sezone.

Istovremeno, golovima Saše Lukića iz penala već u 4. minutu i lepim udarcem sa 15 metara posle kornera u 69, Torino je kao domaćin pobedio Speciju 2:1.

Prvi put u profesionalnoj karijeri srpski reprezentativac dao je dva gola u jednom meču. U tekućoj sezoni je na tri pogotka, a ukupno ih je u italijanskom prvenstvu dao devet u 145 nastupa za Bikove (uz pet asistencija).

Najstrožu kaznu za goste iznudio je Antonio Sanabrija, kog je u kaznenom prostoru faulirao Hrvat Martin Erlić. Lukić je loptu poslao na jednu, golman Specije Ivan Provedel otišao na drugu stranu. Bolju igru domaćih defanzivni vezista Torina krunisao je sredinom drugog poluvremena posle kratko odbijene lopte na centaršut iz kornera i šut glavom Davida Zime. Odlično je šutirao iz trka. U šestom minutu nadoknade gosti su ublažili poraz pogotkom Barseloninog napadača Reja Manaja iz penala.

Davao je Lukić svojevremeno golove za Teleoptik i Partizan (ne i Levante gde je bio na pozajmici iz Torina u sezoni 2017/2018), ali nikada do ove subote dva u jednoj utakmici. Inače, ova sezona je četvrta uzastopna u kojoj se 25-godišnji vezista bar jednom upisao u strelce za Torino.

Čeka Lukić, ipak, i dalje na debitantski gol u Kupu Italije, kao i na međunarodnoj sceni. Za ovo drugo, osim ukoliko na leto ne promeni klub (pre par meseci pominjalo se da je zainteresovan Kristal Palas) moraće da se strpi i sledeće sezone pošto je jedanaestoplasirani Torino daleko od pozicija koje vode u Evropu. Ali i daleko od borbi za opstanak u Seriji A. Gosti iz Specije su četiri pozicije lošije plasirani, ali takođe sa lepom zalihom bodova i bez strepnji oko prvoligaškog statusa.

Gostovanje u Veneciji za Atalantu je počelo stresno, pošto su domaćini zatresli mrežu u 5. minutu, ali se Tomas Anri nalazio u ofsajdu pa pogodak nije priznat. Bio je to vetar u leđa koji su fudbaleri plavo-crnih umeli da iskoriste. Raspoloženi Luis Murijel solo-prodorom kreirao je zicer Mariju Pašaliću u 44. minutu. Doduše, imao je Hrvat sreću da mu se lopta posle presečenog dodavanja Kolumbijca od prečke odbije na nogu. Mogao je to da bude i autogol Empadua.

Samo tri minuta kasnije, ali uz pauzu između dva poluvremena, Murijel je asistirao Duvanu Zapati za 2:0, a potom se i sam upisao u strelce u 63. minutu.