Selektor Kanade poručio igračima: Idemo da je***o Hrvate!

Vreme čitanja: 1min | sre. 23.11.22. | 23:24

"To je naša sledeća misija", poručuje Džon Herdman

Selektor Kanade Džon Herdman izabrao je prilično čudan način da motiviše svoje izabranike nakon večerašnjeg poraza od Belgije (0:1) na startu Svetskog prvenstva, a uoči okršaja sa Hrvatskom koji je na programu za četriri dana.

Herdman je na terenu iskoristi vulgaran rečenicu "idemo da je***o Hrvate", što je potom i potvrdio u televizijsku kameru.

"Upravo sam im pokazao statistiku. Rekao sam im da pripadaju u ovde i da idemo da 'j' Hrvate. Tako je najjednostavnije. To je naša sledeća misija", rekao je Herdman.

Kanađani su večeras nadigrali sastav Roberta Martineza u svim segmentima igre, ali su na kraju poraženi golom Mišija Batšuajija u 44. minutu utakmice. Selekcija za kuju nastupa Milan Borjan nije iskoristila jedanaesterac u 11. minutu, a nije joj ni dosuđen očigledan u nadoknadi prvog poluvremena, kada u VAR sobi videli kako Vicel prvo gazi, a potom i nogom dodatno ruši Ričija Lareju.

Utakmica između Hrvatske i Kanade igra se 21. novembra od 17 časova.