Šesta u nizu čudesnog Pazara i deoba prve pozicije u Mozzart Bet Superligi

Vreme čitanja: 4min | uto. 30.08.22. | 18:28

Ekipa Vladimira Gaćinovića prvi put posle proleća 2011. godine vezala šest ligaških pobeda

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Novi Pazar ne posustaje. Na otvaranju devetog kola Mozzart Bet Superlige, bez prisustva publike na Džaizkoin areni, rezultatom 2:0 (1:0) savladan je subotički Spartak, čime je Pazar prvi put posle proleća 2011. godine vezao šest ligaških pobeda, s tim što je prethodni niz ostvaren u Prvoj ligi Srbije.

Na putu do šeste uzastopne pobede, kojom je ponovo popravljen i klupski rekord u elitnom takmičenju, Pazarci su morali još jednom da pokažu od čega su satkani, da pređu preko rano promašenog jedanaesterca, drugog u dosadašnjem delu prvenstva, ali i da nadvise za igru raspoloženog protivnika, koji je svojevremeno važio za ne baš poželjnog rivala četi da Jošanice.

Bilo je kadrovskih problema pre meča, pa je roviti Andrija Majdevac morao na klupu neposredno pre odmora, pa je u špic prekomandovan Bojica Nikčević, ali sve to nije sprečilo zahuktalu četu trenera Vladimira Gaćinovića da još jednom opravda epitet hita jesenje polusezone.

Želeo je Gaćinović da malo osveži postavu, pa je na klupi ostavio Mitra Ergelaša, a defanzivnu centralu pojačao je Miljanom Momčilovićem, koji se se kapitenom Stefanom Lončarom menjao na poziciji korektora ispred poslednje linije. Takva odluka značila je i de će Miloš Mijić biti nešto bliži ofanzivnom boku na levoj strani.

Počelo je bajkovito za domaćina. Janko Tumbasević neoprezno je u svom šesnaestercu srušio Majdevca, a sudija Dejan Trifković pokazao je na kreč. Odgovornost sa bele tačke u petom minutu, drugi put ove sezone, preuzeo je Miloš Mijić. Nije bio siguran kao protiv Partizana - pogodio je prečku.

Na isteku 10. minuta uzvratio je Petar Stanić sa distance, ali je Filip Kljajić još jednom potvrdio visoku klasu.

U 13. minutu Mijić je popravio prethodni kiks, sa gotovo iste pozicije, ali iz igre. Sa desne strane centrirao je kapiten Stefan Lončar, a najiskusniji u redovima Pazaraca precizno je tukao za vođstvo. Mijiću je to bio četvrti gol u dresu Novog Pazara, a kada je na suprotnoj strani Spartak, čiju je mrežu jednom zatresao i kao igrač Donjeg Srema.

Usledile su pretnje gostiju preko Marka Srećkovića sa preko 20 metara i Tumbasevića glavom nakon kornera, ali je Kljajić prvi put bio na visini zadatka, a potom nije imao prilike da interveniše jer je lopta otišla malo iznad prečke.

Tranzicija po osvojenoj lopti pokazala se kao jedno od najjačih oružja domaćina u 26. i 35. minutu, ali je Nikčević nije bio skoncentrisan na pas Seada Islamovića, dok je šut Majdevca izblokirao Miloš Ostojić.

Do poluvremena je dobra i brza igra Plavih u polju rezultirala još odličnom šansom Lončara, koji je pogodio mrežu sa spoljne strane.

U 49. minutu bilo je 2:0. Filip Jović je iznudio još jedan penal, koji je skrivio Radivoj Bosić. Zadatka se prihvatio Nikčević, čiji je drugi ovosezonski pogodak rešio dosta nedoumica oko krajnjeg pobednika.

Pojačao je Spartak. Kljajić je u 56. minutu skinuo šut pod prečku Andreja Todorovskog, a onda su u roku od dva minuta opasno pretili Bosić na jednoj, odnosno Nikčević na drugoj strani. Pazarcima je neprijatno bilo i u 70. minutu, kada je pretio Aleksa Đurasović.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja. Ostalo je 2:0, a vredi zabeležiti i debi Nenada Gavrića za tim Novog Pazara.

NOVI PAZAR - SPARTAK 2:0 (1:0)