©Reuters

Simeoneov Atletiko promenio DNK do neprepoznatljivosti: Grizman uz preokret do novog koraka u istoriji

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.11.23. | 23:04

Viljareal poveo, pa pretrpeo rutinski poraz (1:3)

Kroz eru Dijega Simeonea Atletiko Madrid je postao prepoznatljiv po tvrdom fudbalu uz izuzetno mali broj golova, međutim aktuelna sezona donela je promenu DNK Jorgandžija koji su postali ekipa gladna golova, čiji su apetiti veći od minimalnog trijumfa. Takav pristup Madriđani su demonstrirali na pregršt utakmica ove sezone, te su brojni rivali izlazil sa megdana uz makar tri lopte u mreži, a nova žrtva na listi je Viljareal koji je posle preokreta ostao praznih šaka (1:3).

Gol Đerara Morena u 20. minutu kao da je razljutio igrače Atletika koji su po taktovima Antoana Grizmana prvo neutralisali zaostatak, a potom i došli do vođstva. Raspoloženi Francuz u nadoknadi prvog poluvremena proigrao je Vicela koji je asistenciju sa levog boka sa druge stative pretočio u izjednačenje.

Nadoknađen minus pre odlaska na odmor predstavljao je tek korak na putu do cilja Simeonovih izabranika, a inicijativa domaćina rezultirala je novim golom u 80. minutu. Novim pogotkom u dresu Madriđana, Grizman je stigao do 169. i tako se izjednačio sa Adrijanom Eskuderom na drugom mestu večne klupske liste strelaca i proišao na samo četiri pogotka legendarnom Luisu Aragonesu koji se sa 174 gola nalazi na vrhu liste.

Preokret ipak nije zadovoljio apetite domaćina koji je iskoristio momentum i pet minuta posle pogotka ofanzivca otklonio sve dileme preko Lina koji je na asistenciju Bariosa duplirao prednost i potpisao konačnih 3:1.

Novom pobedom, devetom u prvenstvu, Atletiko je uz utakmicu manje u odnosu na konkurente stigao do 28 bodova, ali i sume od 29 golova što je učinak dovoljan da Jorgandžije ponesu epitet druge ekipe u Primeri po efikasnosti, iza lidera i aktuelnog hita šampionata Đirone koja je 31 put tresla mrežu protivnika.

Istovremeno, Žuta podmornica je pretrpela sedmi poraz u prvenstvu i ostala na 12 bodova.