Šipčić iz perioda u Radu, Foto: Starsport

Šipčić i Tenerife sanjaju san o eliti: Đirona poklekla, Eibar na samo korak

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.11.21. | 23:18

Domaćin novom pobedom (2:1) nastavio borbu za Primeru

Pobedom nad desetkovanom Đironom (2:1) Tenerife je nastavio trku za vrh Segunde i iskoristio remije glavnih konkurenata, Eibara i Las Palmasa protiv Fuenlabrade, odnosno Ovijeda.

Domaćin je mrežu rivala načeo u 14. minutu golom Džeremija Meloa, a minimalna prednost u režiji francuskog defanzivca bila je na snazi do početka drugog poluvremena kada je u prvi plan dospeo Aleks Baena. Talentovani vezista na pozajmici iz Viljareala u prvom napadu drugog poluvremena uputio je neodbranjiv udarac sa ivice šesnaesterca i na fenomenalan način režirao izjednačenje.

Gol 20-godišnjeg fudbalera probiudio je nadu gostiju, međutim ofanziva rivala urodila je plodom u 80. minutu kada je Enrik na asistenciju Eladija krunisao oakcijku domaćina po desnom boku. Pogodak iskusnog napadača međutim nije bio dovoljan da otkloni neizvesnost jer je sedam minuta kasnije Larea zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja, ali ni igrač više nije bio dovoljan gostima da pronađu rupu u defanzivi rivala čiji je deo bio i srpski internacionalac Nikola Šipčić ponikao u Radu.

Tenerife je osmom pobedom u 15 kola stigao do sume od 27 bodova koliko ima i Las Palmas, dok je Eibar osvojio jedan više. Sa druge strane, Đirona je porazom prekinula sjajnu seriju od tri pobede i jednog remija.

ŠPANIJA 2 – 15. KOLO

Ueska – Leganes 0:2 (0:0)