Sivas uzeo prvi trofej u istoriji

Vreme čitanja: 1min | čet. 26.05.22. | 22:52

U finalu kupa Turske slavio protiv Kajzerija sa 3:2

Utakmicom finala kupa spuštena je zavesa na sezonu u Turskoj. Iznenadio je Trabzon osvajanjem titule, a još više je iznenadio Sivas, došavši do prvog trofeja u klupskoj istoriji.

Četa iskusnog stratega Rize Čalimbaja savladala je večeras Kajzeri na stadionu Ataturk u Istanbulu rezultatom 3:2 nakon produžetaka i tako kreirala najveći uspeh Sivasa od njegovog osnivanja.

Kajzeri je vodio pogotkom Ramazana Dživeleka od 33. minuta. Izjednačio je Aron Apindangoje na isteku jednog sata igre, što je bio bio rezultat kojim se ušlo u produžetke.

Sivas je preokrenuo lepim pogotkom veterana Maksa Gradela u 95. minutu, da bi novu ravnotežu uspostavio Ilhan Parlak, 35-godišnjak koji je u igru ušao u 100. minutu. Samo sedam minuta trebalo mu je da postigne gol.

Trenutak odluke dogodio se u 113. minutu kada je Senegalac Musa Konate pogodio za konačnih 3:2.

Sivas će takmičenje u ligi Evrope početi u plej-ofu za Ligu Evrope.