Fudbaleri Sivasa (Reuters)

Sivasu bod na Crnom moru iz jedinog udarca u okvir (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.12.20. | 20:20

Arslan u 76. minutu sprečio trijumf Trabzona

Navikli su nas Trabzon i Sivas od avgusta 2018. godine da kada oni ukrste koplja, tada se obe mreže tresu. Ništa drugačije nije bilo ni u okršaju 11. kola turske Superlige između timova koji su bliži zoni ispadanja nego pozicijama koje vode u Evropu – 1:1.

Otkako je Edi Njuton smenjen sa kormila Trabzona, ekipa je odigrala četiri utakmice i nije doživela poraz. Jednom je ekipu vodio pomoćnik Derelioglu, a zatim ju je preuzeo nekadašnji selektor turske i bivši trener Bašakšehira i Bešiktaša Abdula Avdži i minimalcima protiv Erzuruma i Ankaragudžua pogurao Oluju sa Crnog mora ka sredini tabele. Danas nije nastavio sa maksimalnim učinkom, ali niz nepobedivosti polako raste.

U poslednjim trenucima prvog dela igre domaćin je poveo preko Kaleba Ekubana koji je izbegao ofsajd prilikom dodavanja Abdelkadir Omura. Tada je prvi i jedini put matiran čuvar mreže iz Malija Mamadu Samasa koji se do kraja susreta iskristalisao u najboljeg igrača Sivasa – u nastavku utakmice skinuo je nekoliko udaraca rivala i tako odradio više od pola posla na putu ka osvajanju boda. Gosti su delovali bezopasno sve do 76. minuta, a onda su iz prvog udarca u okvir stigli do izjednačenja. U nameri da završi akciju, Jatabare je loše zahvatio loptu ali ona je sela pravo na nogu Arslana koji nije dozvolio da Trabzon drugi put zaredom savlada njegov tim.

Golu je prethodio prodor i odlična lopta internacionalca iz Obale Slonovače Maksa Gradela koji je uz Samasu bio najbolji pojedinac gostiju. Fudbalerima Sivasa je ovo bio šesti prvenstveni meč bez trijumfa, ali nema sumnje da se sa obale Crnog Mora vraćaju kući zadovoljniji od rivala.