Matijas Fernandez (©Reuters)

Slavni Kolo Kolo blizu sigurne luke, bomba Hare (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.02.21. | 01:34

Jedini šampion Južne Amerike iz Čilea odličan u finišu sezone. Pobedio Union Kaleru sa 2:1 posle preokreta u nastavku utakmice

Pre nekoliko nedelja nad slavnim Kolom Kolom visio je opstanak nad glavom kao Damoklov mač, ali se budi velikan u finišu šampionata. U zaostalom meču 26. kola elitne lige Čilea tim iz Santijago de Čilea pobedio je Union Kaleru sa 2:1 (0:1).

Gosti su drugii put za pet dana propustili pirliku da se izjednače sa liderom Universidad Katolika koji je posle druge vezanog poraza ugrozio već viđenu titulu u ovoj državi Južne Amerike. Vodili su gosti u prestonici na stadionu David Areljano golom Vargasa u 33. minutu. Napadač tima iz La Kalere je sa 20 metara po zemlji prevario golmana domaćeg tima Brajan Kortesa. I pre toga gola oba tima su imala nekoliko dobrih prilika, ali se mreže nisu tresle do lepog pogotka Vargasa.

U nastavku sledi veliki preokret jedinog osvajača Kopa Libertadores iz Čilea. Union Kalera je i protekle nedelje ispustila gol prednosti protiv Deportes Ikike u nastavku i to sa igračem više, a i protiv Kola Kola je prokockala vođstvo u drugom poluvremenu.

Imali su gosti nekoliko odličnih prilika da povećaju prednost. Kapiten Kristijan Vilhes je prebacio gol sa sedam, osam metara, a kazna za promašaje gostiju stiže u 72. minutu. Vezista Ignasio Hara je odapeo strelu sa oko 30 metara i matirao goste za izjednačenje. Sevnula je levica pod prečku. Gol za TV špice.

Taj izjednačujući pogodak kao da je dao dodatni motiv domaćinu koji su krenuli na sve ili ništa kako bi stigli do sva tri boda. Junak meča Ignasio Hara je odlično centrirao u 83. minutu, argentinski golman Martin Arijans je loše intervenisao, "uplivao" u prazno, a Fuentes je glavom zakucao loptu u mrežu za veliku pobedu Kola Kola. Zanimljivo, Hara je bio rezervista, ušao je u 60. minutu umesto nekadašnjeg igrača Crvene zvezde, Argentinca Pabla Mučea i doneo preokret i možda ključna tri boda u borbi za opstanak.

Union Kalera je i dalje u trci za ttulom, prvom u istoriji kluba jer ima samo tri boda manje od lidera Universidad Katolika, dok je Kolo Kolo blizu opstanka. Podsetimo, samo poslednjeplasirani tim ispada, dok će pretposlednji tim u čileanskoj eliti da igra plej-aut za opstanak.