Slom CG derbija: Zeta posle trećeg isključenja napustila teren

Vreme čitanja: 1min | sub. 17.10.20. | 18:19

Budućnost povela iz penala

Crnogorski derbi je završen teškim skandalom. Odnosno, nije ni završen...

Sudar velikih rivala Budućnosti i Zete na stadion pod Goricom prekinut je u 81. minutu, kada je trener tima iz Golubovaca Dejan Roganović povukao ekipu s terena. I više se gosti nisu vraćali.

Šta se dogodilo? U tom 80. minutu sudija Nikola Dabanović dodelio je treći crveni karton fudbalerima Zete! Najpre je pocrveneo Vasko Kalezić u finišu prvog poluvremena, dobio je dva žuta kartona zbog oštrih startova u razmaku od 20 minuta.

U drugom delu prvo je isključen štoper Janko Simović zbog prigovora nakon dosuđenog penala za Budućnost. I na kraju, pocrveneo je Srđan Krstović, zato što je udario laktom Marka Vučića.

A, Budućnost je povela golom iz penala u 75. minutu, strelac je bio Draško Božović.

Oštre kazne čekaju Zetu posle ovog poteza, prema disciplinskom pravilniku mogli bi da ostanu i bez devet bodova.

Inače, sličan slučaj, takođe u sudaru ova dva kluba, desio se 2006. godine, samo što je tada Budućnost napustila teren 15 minuta pre kraja, kod rezultata 2:2.