Gertruda (©Reuters)

Sparta odavno nema šta da traži u Fajnordovom delu grada

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.02.24. | 21:55

Rutinska pobeda šampiona Holandije – 2:0

Kada se Fajenord i Sparta nađu na “De Kajpu”, to odavno ne može da nosi zvanje gradskog derbija. Jesu iz istog grada, ali odnos snaga je takav da nikakve neizvesnosti u tim mečevima nema. Kada je Sparta domaćin pa i nekako...

I večeras se potvrdilo isto: Fajenord je kao domaćin rutinski došao do novog trijumfa nad gradskim rivalom – 2:0. Ostaje navijačima Sparte da broje godine od poslednjeg slavlja na “De Kajpu”, koje se desilo još 2000. godine.

Tim Arnea Slota nastavio je da kaska za PSV Ajndhovenom. Igraju u poslednje vreme maltene preslikanom formom, pa to omogućava Filipsovcima da zadrže ubedljivih deset bodova prednosti. Kako šampionat odmiče, tako se nade Fajenorda da može da odbrani titulu polako tope.

Sparta se večeras nije ni potrudila da napravi utakmicu neizvesnom. Šta li će navijači imati da kažu treneru i igračima, koji su za 90 minutu dva puta šutnuli na gol rivala i to sa distance, gde nikakva opasnost nije pretila Fajenordu!?

Odlučili su se gosti na bunker, koji je izdržao prvo poluvreme, pa je samim tim porasla i vera Sparte da može da izdrži do kraja. No, to nije bio slučaj. U 57. minutu dosuđen je penal, koji je Hancko pretvorio u vođstvo za šampiona.

Samo šest minuta posle toga viđena je najlepša akcija na utakmici: lepo je Ivanušec odmerio i procenio gde bi trebalo da pošalje loptu, koja je kao rukom poslužena stigla do Gertrude na sedam-osam metara od gola i nije mu bilo teško da je preusmeri u mrežu.

Do kraja je Fajenord još jednom postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

Trka za PSV-om se nastavlja, mada sa sve manjim šansama za uspeh.