Ranko Veselinović (©AFP)

Srbi osvajaju MLS: Prvenac Ranka Veselinovića u dresu Vankuvera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.08.21. | 04:43

Nekadašnji fudbaler Vojvodine postigao izjednačujući gol (1:1) za kanadski tim u Los Anđelesu protiv Galaksija

Fantastičan vikend za Srbe u MLS-u. Prošle nedelje je Dejan Joveljić potpisao ugovor sa Los Anđeles Galaksijem, timom koga su proslavili Dejvid Bekam, Stiven Džerard i Zlatan Ibrahimović, Luka Stojanović je postigao dva gola za Čikago protiv Njujork Red Bulsa, a prvenac u dresu Vankuvera delo je Ranka Veselinovića.

Nekadšanji fudbaler Vojvodine doneo je bod svom timu – 1:1 u Los Anđelesu protiv Galaksija. Domaćini su poveli u prvom poluvremenu golom Francuza Kevina Kabrala, ali na startu nastavka meča, posle kornera, defanzivac kanadskog tima je bio najviši u skoku i od stative zatresao mrežeu domaćina

Do kraja meča Galaksi nije uspeo da dođe do celog plena. Vankuver je ostao poslednji u Zapadnoj konferenciji najbolje lige SAD-a sa samo 16 bodova, a ovo mu je četvrti vezani remi. Veselinović je kao i Stojanović stigao „preko bare“ početkom prošle godine. Stameni štoper, dete Vojvodine, na poslednjim mečevima se izborio za mesto startera. Poslednjih pet utakmica je odigrao svih 90 minuta, a pre toga nije bio standardan u prvih 11.

Superkup Evrope – sreda, 21.00: (1,75) Čelsi (3,50) Viljareal (5,10)

Dejan Joveljić nije debitovao za novi klub posle dolaska iz Ajntrahta iz Frankfurta. Prošle sezonu je prove na pozajmici u austrijskom Volzbergeru gde je postigao čak 20 golova u svim takmičenjima što mu je bila preporuka da stigne u redove tima iz Kalifornije.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde je sa članom MLS lige potpisao ugovor na četiri i po godine, a Galaksi je platio nemačkom bundesligašu obeštećenje od 3.500.000 evra. Momak iz Bijeljine nosiće dres sa brojem 99.