Srpski NR7 i rafal koji traje: Radonjić pogodio u Mecu, vreme je za startnih 11 (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 14.12.19. | 19:34

Reprezentativac Srbije doneo bod Marselju - 1:1

Pet utakmica u poslednjih 20 dana, svaki put ulazak sa klupe i četiri postignuta gola. Nemanja Radonjić je bio strelac i na gostovanju svog Marselja u Mecu, koji je Olimpiku bio dovoljan za osvajanje jednog boda na ovoj utakmici - 1:1 (1:0).

Navijači Marselja su prosto opčinjeni partijama srpskog reprezentativca. Skraćenica NR7, po uzoru na onu Kristijana Ronalda (CR7) već je napravljena, pa će vršiti dodatni pritisak na Viljasa Boasa u narednom periodu da Radonjića stavi u startnu postavu, čak i po cenu da na klupi završi njihov miljenik Dimitri Paje.

Ipak, portugalski strateg očigledno smatra da je Radonjić u ovom trenutku igrač koji najviše od svih rezervista može da mu pruži kada se u drugom poluvremenu nađe na terenu. Ovoga puta nije previše čekao, zbog zaostatka i slabe igre svog tima Boas je već od starta drugog poluremena umesto Bune Sara poslao Radonjića na teren i ubrzo uspeo da promeni tok utakmice.

Mec je vodio od 40. minuta golm Ope Ngeta, a u 53. minutu propustio je priliku da nokautira favorizovane goste. Joan Pele, koji je u prvom poluvremenu zamenio Madandu zbog povrede, pročitao je udarac Dialoa i doneo ogromnu dozu samopouzdanja svom timu.

Boas je u 68. minutu umesto Strotmana na teren poslao Žermena, pa se krenulo u opštu opsadu Mecovog gola. Samo tri minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Upravo je Žermen poslao loptu u kazneni prostor domaćina, a tamo je iz drugog plana na nju naleteo Radonjić i poslao je u nebranjeni deo mreže.

Olimpik je u poslednjih 20 minuta utakmice igrao upravo na Radonjićevim krilima. Većina lopti upravo je išla na levu stranu gde je dejstvovao srpski fudbaler, koji je sa ogromnom dozom samopouzdanja ulazio u svaki duel, a u trećem minutu nadoknade je mogao da postane i veliki heroj navijača Olimpika.

On se tada u svom stilu oslobodio najbližeg pratioca, prebacio loptu na desnu stranu i snažno šutirao u bliži ugao protivničkog gola, ali je srećom po domaćina taj udarac bio neprecizan. Gosti i pored velike ofanzive nisu uspeli još neki put da ugrože gol Meca, pa je sve osim jednog pokušaja Pajea iz slobodnog udarca bilo prilično bezopasno po Aleksandrea Ukiđu.

Marselj je nezadovoljan napustio ovo gostovanje, pošto sa dve utakmice više ima i četiri boda manje od prvoplasiranog PSŽa, pa je tako propuštena prilika da se izvrši nekakva vrsta pritiska na Parižane. Mecu je ovo bio sedmi remi u prvenstvu, pa su samo na trenutak izašli iz opasne zone, ali je jasno da ih do kraja sezone čeka grčevita borba za opstanak.

LIGA 1 - 18. KOLO:

Lil – Monpelje  2:1 (1:0)