Stara je to klasa: Tomić presudio Radniku

Vreme čitanja: 3min | sub. 05.11.22. | 15:05

Šumadinci tek iz šestog pokušaja uspeli da savladaju Surduličane - 1:0

Današnji susret 18. kola Mozzart Bet Superlige između kragujevačkog Radničkog 1923 i Radnika iz Surdulice zaslužio je prefiks „istorijski“, i to iz dva razloga. Prvo, jer je ovo bila prva pobeda Kragujevčana u međusobnim duelima sa suruduličkim timom, a drugo jer se po prvi put u ulozi arbitra na jednoj superligaškoj utakmici našla jedna dama, Leskovčanka Jelena Cvetković.

Baš kao i protiv Kolubare pre dve nedelje, i ovoga puta je inicijator trijumfa Šumadinaca bio kapiten Nemanja Tomić, koji je na isteku pola sata igre iskoristio odličnu asistenciju Čolovića da postigne, ispostaviće se, pogodak koji je Crvenima doneo sva tri boda na današnjoj utakmici – 1:0 (1:0).

Centralna figura u prvih pola sata utakmice bila je Jelena Cvetković, prva dama sa pištaljkom koja je dobila priliku da sudi jedan superligaški meč. Trema je učinila svoje, pa se mlada Leskovčanka nije baš najbolje snašla u ovoj veoma zahtevnoj ulozi. Prvo je u 16. minutu dosudila kazneni udarac za domaći tim, ali je nakon asistencije kolega iz VAR sobe i dodatnog pregledavanja snimka odlučila da preinači prvobitnu odluku, da bi šest minuta kasnije propustila da najstrožom kaznom sankcioniše neoprezan start golmana Radnika Vujanca nad Damjanom Krajišnikom.

Nisu Šumadinci briljirali u prvih 45 minuta susreta, ali su ipak uspeli da maltene prvu ozbiljniju priliku na utakmici pretoče u vođstvu. Igrao se 32. minut kada je danas veoma zapaženi Damjan Krajišnik osvojio loptu na protivničkoj polovini terena, zatim je Čolović idealno proigrao kapitena Tomića, kome nije bilo teško da sa desetak metara prevari nemoćnog Vujanca.

Surdiličani su bili praktično bezopasni po gol Kragujevčana u prvom delu susreta, a jedinu priliku imali su neposredno pred odlazak na odmor, kada je jednu dubinsku loptu Danoski „očešao“ glavom, nedovoljno da ozbiljnije ugrozi čuvara mreže Radničkog 1923 Stojana Lekovića.

Napravio je strateg Radnika Simo Krunić određene korekcije u svom timu na početku drugog poluvremena, uveo u igru Maronga umesto Milića, kapitena Oreščanina vratio na štopera, a Abubakara pomerio na desnog beka. Ušli su Surduličani mnogo odvažnije u drugo poluvreme, nateravši Kragujevčane da nešto više razmišljaju o odbrani svog gola, ali osim par sporadičnih pokušaja Miloša Spasića nisu ozbiljnije pripretili Lekoviću.

Na drugoj strani, rezervista Dušan Stoiljković je u 86. minutu propustio lepu priliku da razreši sve dileme kada je u reč o pobedniku današnjeg susreta, međutim, sam je sebi zakomplikovao situaciju i dozvolio odbrani Radnika da interevniše.

RADNIČKI 1923 – RADNIK 1:0 (1:0)