
Stojanović nudio ostavku, predsednik Kopera ne želi ni da čuje za to
Vreme čitanja: 2min | pon. 28.07.25. | 11:16
Koper posle debakla od Vikinga u Stavangeru preživljava stresne trenutke
Sedam primljenih golova, od čega šest u drugom poluvremenu, Koper je dobio žestok šamar pri izlasku na evropsku fudbalsku pozornicu. Dovoljno za kap drame i trenera Slavišu Stojanovića da ponudi ostavku na mesto šefa stručnog štaba.
Slovenački mediji su preneli da je bivši trener Crvene zvezde odmah posle meča kvalifikacija LK i poraza od 0:7 ponudio da napusti kormilo ekipe. Posle najtežeg poraza u Evropi za jedan slovenački klub, osetio je moralnu obavezu da učini tako nešto, ali uprava nije želela ni da razmatra takvu opciju.
Izabrane vesti
Predsednik Kopera Ante Guberec bio je veoma jasan oko toga kako razmišljaju čelnici kluba i jasno je da daju maksimalnu podršku treneru Stojanoviću.
"Nije sa mnom razgovarao o tome. Ništa nije pomenuo. Čak i da tako nešto učini i pokuša, ne bih prihvatio ostavku. Nema razloga za to! Mi smo veoma zadovoljni radom Slaviše Stojanovića. Idemo dalje", rekao je Guberec.
20.00: (1,65) Koper (3,60) Primorje (5,10)
Ekipa je proteklu sezonu završila na trećem mestu i igrala je u finalu Kupa Slovenije, a poraz od Vikinga bio je tek drugi za Stojanovića otkako je preuzeo kormilo ekipe. Otuda je predsednik Guberec jasno ukazao i na razlike između snage Vikinga i Kopera.
"Pogledajte, naš budžet je 3.000.000 evra, a njihov je 25.000.000. Meni je samo žao što se prvi meč nije igrao na našoj Bonifici", rekao je Guberec.
Moraće dakle Stojanović, iako teška srca, da nastavi da radi dalje i da meč sa Norvežanima što pre arhivira, tim pre što je jasno da u revanšu ne može da napravi čudo. Ono što će sada biti važno je da se ekipa okrene takmičenju u prvenstvu, a ove večeri u goste im dolazi ekipa Primorja, susret je na programu od 20 časova.
Biće to početak paklene nedelje za Koper u kojoj učetvrtak igra revanš sa Vikingom, da bi u nedelju krenuli u goste Mariboru u trećem kolu šampionata.
Ako je nešto dobro za Koper, to je svakako vest o povratku na teren iskusnog 34-godišnjeg Tonija Jurića. On zbog povrede nije mogao da igra na startu sezone. Australijanac koji takođe ima i hrvatski pasoš, do sada je u dresu Kopera odigrao 26 mečeva postigavši 16 golova i svakako će mnogo značiti ekipi.
SLOVENIJA 1, 2. KOLO
Subota
Bravo - Mura 2:0 (1:0)
/Stanković 36, Jakupović 60/
Aluminij - Olimpija 0:3 (0:3)
/Durdov 4, Blanko 8, Brest 23/
Nedelja
Domžale - Maribor 1:2 (1:1)
/Vučkić 42 - Repaš 38, Odžo 53p/
Celje - Radomlje 2:0 (1:0)
/Šturm 14p, Čidi 68/
Ponedeljak
20.00: (1,65) Koper (3,60) Primorje (5,10)
*** kvote su podložne promenama