Stradanje u Barankilji: Hunior demolirao Fluminense (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.04.22. | 05:43

Ubedljivih 3:0 za kolumbijski tim

Morao je Hunior da poklaže da je u stanju da se imeša u borbu za osminu finala Kopa Sudamerikana, ali ne samo da je uspeo da dokaže to, već je apsolutno oduževio južnoameričku fudbalsku javnost. Sastav Huana Kruza Reala je demolirao na svom terenu brazilski Fluminense, naneo mu prvi poraz u takmičenju i pokazao mu da se neće lako prošetati do nokaut faze drugog po kvalitetu takmičenja u južnoameričkom fudbalu - 3:0 (2:0).

Hunior je bio izuzetan, uputio je 18 udaraca ka golu protivnika i bio nezaustavljiv iz kontranapada, a pored toga mu je sve na ovom meču išlo onako kako je isplanirao Huan Kruz Real. Sa druge strane, Abel Braga nije mogao da pronađe način kojim bi izvukao svoju ekipu iz neprijatne situacije.

Domaćin je tu moć tranzicije u svojoj igri demonstrirao već u 10. minutu meča. Izuzetno brzu akciju domaćina u pogodak su pretvorili Omar Albronoz, koji je odlično centrirao sa desne strane po zemlji, dok je sa sedam-osam metara loptu iz prve pod prečku poslao Dider Moreno.

Fluminense je praktično nakon svakog primljenog gola uspeo po jednom da pripreti, ali nedovoljno da bi meč učinio neizvesnim, dok je sa druge strane odbrana brazilskog tima pravila nedopustive greške. Jednu takvu, napravila je u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je u jednoj gotovo bezazlenoj situaciji, pri samom ulazu u šesnaesterac s leđa srušen Danijel Giraldo. Odgovornost kod izvođenja najstrože kazne preuzeo je Migel Borha, pa spasa za goste ni ovoga puta nije bilo.

Sigurno vođstvo na poluvemenu omogućilo je kolumbijskom timu da još sigurnije i opuštenije uđe u drugo poluvreme, iako je Fluminense ozbiljno pripretio iz slobodnog udarca preko Gansa, ali se istakao golman domaćih Sebastijan Vijera. A onda je u jeku naleta gostiju pukla kontra domaćina u petom minutu nadoknade. Ekspresno razvijenu akciju Huniora, u situaciji tri na jedan u pogodak je pretvorio Fabijan Sambueza, pa se Kolumbijci posle dva odgirana kola nalaze na prvom mestu grupe H.

Sigurno slkavlje ostvario je i Rasing, koji je na svom terenu savladao Kujabu (2:0), a uzbudljivo je bilo u okršaju Santosa i Universidad Katolike (3:2).