Tako izgleda tuča bez garda, Saprisa u festivalu golova overila četvrtfinale (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.10.21. | 03:54

Kostarikanski tim prošao u narednu rundu posle vrlo zanimljivog meča sa Santa Lusijom - 4:2

Posle 2:0 u prvom meču jasno je bilo da će Santa Lusija da se vrati na gostovanju Saprisi u revanšu. Ali je ekipa iz Gvatemala izašla da igra fudbal bez garda i čekanja i to je donelo zanimljivu utakmicu u osmini finala Konkakaf lige. Saprisa je na kraju stigla do četvrtfinala - 4:2 (3:2).

Mnogo je ljubitelja fudbala u Južnoj i Severnoj Americi jer se često tamo igraju malo drugačije nego u Evropi.

Sarpisa je krenulo jako u meč i povela brzo sa 2:0. Strelci su bili Sinkler u 12. i Bolanos u 16. minutu. Ukupno je bilo 4:0, tako da bi se mnogi predali, ali to Santa Lusija nije uradila.

Do kraja poluvremena usledio je pravi vatromet golova. Velaskez je prvo smanjio, pa je onda Tores sa bele tačke digao na 3:1, a u nadoknadi prvog dela igre Akunja je smanjio na 3:2. Čak pet golova u prvom poluvremenu.

Saprisa je prošlog petka savladala Santa Lusiju golovima nekadašnjeg napadača Kopenhagena Kristijana Bolanjosa i bivšeg centarfora Vankuver Vajtkepsa Kendela Vastona.

Svakako je kostarikanski tim zasluženo prošao u četvrtfinale.

A taj prolazak overio je Barantes u 74. minutu utakmice, čisto da otkloni bilo kakvu sumnju oko toga ko je bio bolji rival.