Ten Hag najjačim sastavom slomio trećeligaša iz Vigana, ali pričaće se i o velikim promašajima

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.01.24. | 23:13

Crveni đavoli zasluženo prošli dalje u najstarijem fudbalskom takmičenju – 2:0

Niko nije imao dilemu da će se okršaj FA kupa između trećeligaša Vigana i Mančester Junajteda okončati prolaskom gostujućeg tima u narednu rundu, ali jačina sastava koji je Erik ten Hag poslao na teren samo govori o težini aktuelnog trenutka u redovima Crvenih đavola. I pored toga, na kapitulaciju sastava Šona Melonija se čekalo sve do 74. minuta kada je konačan rezultat sa bele tačke postavio Bruno Fernades – 2:0 (1:0).

Da nije bilo tog trenutka, večeras bi se verovatno pričalo samo o brojnim promašajima gostujućeg tima, te odličnom Semu Tiklu koji je blistao na svojoj gol-liniji. Ipak, nije mogao ništa kod Brunovog penala, ali ni kod hiruški preciznog udarca Dijoga Dalota, kojem je Markus Rašford odložio loptu na ivici kaznenog prostora, a ovaj unutrašnjim delom kopačke poslao loptu u sam donji levi ugao Viganovog gola.

Gosti su imali veliki broj neiskorišćenih prilika, što samo govori o nivou samopouzdanja ovog tima, a u završnici prvog poluvremena viđena su dva zaista velika promašaja igrača Mančester Junajteda. Prvo je Rasmus Hejlund sa ivice peterca u 28. minutu glavom gađao preko gola posle odličnog centaršuta Garnača, dok je desetak minuta kasnije sjajni Argentinac izuzetno gađao sa ivice kaznenog prostora, Tikl je već bio savladan, ali je lopta svom silinom uzdrmala prečku Vigaonovog gola.

Ipak, posao za goste je mogao da bude drastično teži da utakmica nije otvorena sjajnom intervencijom Andrea Onane, koji je u trećem minutu odbranio zicer Tela Asgarda i tako omogućio svom timu da ne bude u rezultatskom deficitu od samog početka, što bi unelo dodatnu nesigurnost, a možda i nervozu u redove favorizovanog kluba sa Old Traforda.

Junajted još uvek ne zna ime narednog protivnika u FA kupu, pošto je okršaj niželigaša Njuporta i Istliga završen rezultatom 1:1, pa će odluka pasti u ponovljenom okršaju.