(Foto: AFP)

Torino ne ume da sačuva prednost: Najgori Juve u sezoni slavio u gradskom derbiju

Vreme čitanja: 3min | sub. 05.12.20. | 19:26

Bikovi sedmi put ispuštaju prednost od starta sezone - 2:1 (0:1)

Kriza je odavno uočljiva u redovima Juventusa. U više navrata je uspeo da razočara ove sezone, remizirao je sa dva od tri nova prvoligaša - dobio jedino Speciju - ali nijednom u dosadašnjem delu prvenstva nije odigrao toliko loše kao u torinskom derbiju. Presporo, bezidejno, bezopasno. Jednostavno, pružio je najgoru predstavu u sezoni. Međutim, i takvom partijom je uspeo da ostavi Torino bez ijednog boda u gradskom i ujedno derbiju 10. kola Serije A - 2:1 (0:1).

Ipak, utisak je da je Juventus slavio zasluženo. Jer Torino se posle pogotka Nikola Nkulua u 9. minutu u potpunosti povukao, odlučivši se da punih više od sat vremena brani svoj gol. A to nikako ne ide od ruke ekipi Marka Đampaola. Naime, bila je ovo sedma utakmica u prvenstvu na kojoj Torino ispušta bodove, a da je u određenom trenutku imao prednost. Po bod su ispustili protiv Sasuola i Sampdorije, dok su praznih ruku ostajali protiv Atalante, Kaljarija, Lacija i Intera. Na kraju i protiv gradskog rivala.

Kada je krajem oktobra Juventus dobio samo jednu od četiri utakmice bez Kristijana Ronalda, sticao se utisak da šampion Italije ne može da funkcioniše bez portugalskog fudbalera. Međutim, ispostavilo se večeras da može. Kako bez Ronalda, tako i bez Paula Dibale - i dalje bez gola ili asistencije u sezoni - koji je šansu u startnoj postavi dobio umesto suspendovanog Alvara Morate. Malo je reći da je nije iskoristio. I Ronaldo i Dibala bili su potpuno nevidljivi tokom čitave utakmice. U "odsustvu" dvojice ponajboljih fudbalera jedina svetla tačka u timu Andrea Pirla bio je Huan Kvardado.

Odlični Kolumbijac je sa desnog boka predstavljao konstantnu i praktično jedinu pravu pretnju po gol Salvatorea Sirigua, kojeg je na isteku sat vremena igre i matirao posle odbitka odličnim udarcem sa 16 metara. Međutim, Bonuči je ometao Torinovog čuvara mreže i Danijele Orsato ga je opravdano poništio, i Torino se još više povukao. A dobro je poznato koliko je teško držati se striktno defanzive čitavih 90 minuta, čak i protiv "manjih" ekipa, a kamoli protiv Juventusa, kakav god on bio. A delovao je zaista bezidejno. Toliko da se činilo da će Torino po prvi put posle 25 godina odneti ceo plen sa stadiona svog gradskog rivala.

Ali tendencija Torinovih igrača da bude koncentraciju u presudnim minutima meča nastavila se i ovog puta. U 78. minutu odličan centaršut Kvadrada, defanzivci gostiju ispuštaju iz vida rezervistu Vestona Mekenija - jednog od najnižih igrača na terenu - i američki vezista postiže prvenac u šampionatu. Izjednačujući pogodak u potpunosti je slomio goste. Usledila je totalna ofanziva Juventusa koja se na kraju i isplatila. Očekivano. Kvadrado ponovo zavrće u 89. minutu, a Bonuči se neometano poklanja na drugoj stativi. Vremena za Torinov odgovor više nije bilo...