Lionel Mesi i Dejan Joveljić (©AFP)

Tri meča – tri gola za Dejana Joveljića: Od tragičara do junaka Galaksija (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 11.03.24. | 00:54

MLS: Srpski reprezentativac promašio penal u 18. minutu, a onda u finišu doneo bod timu iz Los Anđelesa u gostima protiv Nešvila – 2:2. Prvi poraz Intera iz Majamija u šampionatu. Bez Mesija neuspeh na Floridi protiv Montreala – 2:3

Nekadašnji napadač Crvene zvezde i Ajntrahta, Dejan Joveljić, imao je lošu prošlu sezonu u MLS-u, bio je u senci Meksikanca Havijera Ernandeza Čičarita, uglavnom je bio rezervista, ali ove je krenuo sjajno momak iz Bijeljine i nameće se selektoru Draganu Stojkoviću Piksiju. Tri meča u MLS - tri gola i najava najbolje sezone u karijeri i možda opet obuče dres Orlova.

Prošao je Joveljić od tragičara do junaka Galaksija u Nešvilu. Prvo je promašio jedanaesterac u 18. minutu, ali je u finišu odlično udarcem levom nogom sa oko desetak metara doneo bod svom timu – 2:2. Posle tri utakmice - pet bodova za ekipu iz Los Anđelesa i treće mesto na Zapadu. U 2023. godini najtrofejnija ekipa u SAD-u nije uspela da se dokopa ni plej-ofa.

Prošle sezone samo šest pogodka na 32 mečeva za bivšeg napadača Zvezde koji nije ostavio veliki trag na Marakani, a obećavao je čuda kao omladinac. Ove godine za 270 minuta već je stigao do pola puta što se tiče pogodaka, a upisao je i jednu asistenciju.

Utorak, 21.00: (1,90) Barselona (3,60) Napoli (4,50)

Galaksi je bio bolji rival većem delu meča, ali je na kraju spasavao i bod. Joveljić je u 18. minutu imao šansu sa „kreča“ da donese vođstvo svom timu. Pokušao je da prevari golmana Eliota Panika šutem po sredini, ali je čuvar mreže tima iz Tenesija uspeo da zakači nogom i spreči da lopta uđe u gol.

Domaćin je blickrigom za četiri minuta na startu drugog poluvremena, golom Banberija iz penala i Jirvuda, imao velikih 2:0, ali se fudbaleri Galaksija nisu predavali. Prvo je Riki Puć, nekadašnji đak Barselone, bivša velika nada Katalonaca, koga nije video u svojim planovima Ćavi Ernandez, smanjio u 67. minutu, a terenska inicijativa je urodila plodom u 82. minutu, kada je Argentinac Hulijan Aude odlično proigrao Srbina koji je levom nogom sa desetak metara ovog puta prevario čuvara mreže Nešvila.

Intera iz Majamija svi vide na američkom tronu krajem godine. Naravno, zbog Lionela Mesija, ali kad neka argentinskog virtuoza, onda je to problem. Tim s Floride je poražen prvu put u sezoni, i to na svom terenu od Montreala – 2:3.

Argentinski stručnjak Tata Martino je odmorio Mesija, dok su Serhio Buskets i Luis Suarez počeli na klupi. Španac i Urugvajac su ušli u nastavku, ali nije bilo spasa za Inter. Kanadski tim je pogocima Alvareza, Kokara i Sunusija slavio. U 80. minutu je proradila veza iz Barselone. Buskets je bio asistent, a Alba strelac, ali to je bilo dovoljno samo za smanjenje rezultata. Prvi poraz posle sedam bodova u prva tri kola, ali i dalje čelo Istočne konferencije, dok je Monteral sada na drugom mestu, ali sa mečom manje u odnosu na ekipu iz Majamija čiji je jedan od vlasnika engleski superstar Dejvid Bekam.