Tri utakmice i gol-razlika 14:1, Engleska nema protiv koga da igra u ovoj grupi (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.09.19. | 20:11

Het-trik Harija Kejna u slavlju nad Bugarskom (4:0)

Protiv Češke 5:0, protiv Crne Gore 5:1, a onda protiv Bugarske 4:0! Engleska očigledno nema dostojnog protivnika u grupi A, pa je izvesno da će se prošetati do Evropskog prvenstva.

Bugari su na Vembliju uspeli da odigraju kvalitetnije od domaćina samo u uvodnim trenucima meča, a onda su ušli u seriju grešaka koja ih je na kraju koštala pravog debakla u Londonu. Selekcija je prvu katastrofalnu reakciju gostujuće odbrane kaznila u 24. minutu. Sterling je oteo protivniku loptu na ivici kaznenog prostora, a onda pronašao Harija Kejna na pravom mestu.

Bio je ovo meč koji je upravo najviše prijao neustrašivom napadaču Totenhema, koji uživa u situacijama kada se prilike prosto same ukazuju. Bugari su i definitivno potonuli na prilično naivan način u 50. minutu. Tada je Rašvord lukavo iskoristio neoprezan start Bodurova, koji je klizao nekoliko metara, a napadač Mančester junajteda samo sačekao da ga pokupi. Kejn je preuzeo odgovoronost i bez problema duplirao prednost svoje selekcije.

Ipak, Hari Kejn samo pet minuta kasnije pokazao da je pre svega timski igrač. Odlično je povukao kontru svog tima i uzvratio Sterlingu za asistenciju iz sredine prvog poluvremena. Konačno, Kejnova predstava je kompletirana u 73. minutu. Napadača Totenhema tada je u kaznenom prostoru srušio Dimitrov, pa je iskoristio situaciju da postigne het-trik.

Kroz još jedne izuzetne kvalifikacije prolaze Islanđani, koji su došli do četvrte pobede u grupi H i izdvojila se na prvoj poziciji. Selekcija Erika Hamrena savladala je Moldaviju na svom terenu (3:0). Gostujuću odbranu načeo je Sigtorson u 31. minutu, Bjarnason je duplirao vođstvo u 55, dok je konačan rezultat postavio Viktor Mundrac, autogolom u 77. minutu.