Turbo Ukrajina ide na EURO, Ronaldu preseo jubilej! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 14.10.19. | 22:36

Evropski šampion pao u Kijevu – 2:1

Ima nešto u tom Andreju Ševčenku! Nekadašnji as Milana došao je na kormilo Ukrajine, video, i preporodio tim koji trenutno igra turbo fudbal! Osetili su to i Orvlovi u Harkovu, a ove večeri u jednoj od najvećih žitnica Evrope gladni su ostali su i šampioni Starog kontinenta. Portugal je poražen posle 15 meseci one eliminacije na Mundijalu od Urugvaja... Sa druge Ukrajina je overila plasman na smotru najboljih evropskih selekcija. Na kraju je bilo 2:1.

Teško je uopšte i pomisliti da su rezultati Ukrajine u ovom ciklusu plod slučajnosti i sreće. Stvarno Ševčenkov tim deluje moćno i napadači potentno. Na kraju Portugalcima nije vredelo ni to što su više od 20. minuta igrali sa igračem više posle crvenog kartona Stepanenka.

Selektor Portugala Fernando Santoš očigledno nije ništa naučio iz grešaka bivšeg selektora Orlova Mladena Krstajića. Ukrajina je ponovo na početku krenula jako, rizikovala i dobila. Probijali su domaćini po bokovima Portugal i poveli već u šestom minutu. Tada je posle kornera odlično glavom šutirao Krivtsov. Uspeo je Patrisio da reaguje, ali lopta se odbila pravo na nogu Jermenčuku za vođstvo Ukrajine.

U transu je bila publika na Olimpijskom stadionu u Kijevu. Ukrajina je razarala evropske šampione. Posebno po bokovima. Kako je samo Mikolenko u 27. minutu izbacio iz igre Semeda, a potom idealnim centaršutem omogućio Jermolenku da duplira prednost.

Nepomično je Kristijano Ronaldo gledao šta se dešava. Neverica je vladala i u ostalim linija selekcije Portugala. Posebno, što je u nekoliko navrata Pjatov odlično reagovao.

Nemajući kud Portugalci su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa. Razoružavao ih je Pjatov odličnim intervencijama. I sve tako do 70. minuta kada je Stepanenko igrao rukom u svom šesnestercu. Zadnji vezni Ukrajine je dobio drugi žuti karton, a Ronaldo je sa kreča stigao do jubileja – 700. gola u karijeri.

Više od toga nije mogao. Pjatov je odbranio njegov udarac glavom, sačuvao je golman Ukrajine prisebnost posle pokušaja sa distance Žoaa Feliksa i Gudeša. U 93. minutu Danilo je gađao sa 35 metara, ali je pogodio prečku.

Ukrajina se plasirala na Prvenstvo  Evrope i produžila srpski san. Portugal ima samo bod više od Srbije, ali i dva zicera. Mečeve protiv Luksemburga i Litvanije do kraja kvalifikacija.