Tursko prvenstvo najneizvesnije u Evropi: Konja zaustavila Bašakšehir, Trabzon poražen od Denizlija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.12.19. | 20:15

Sivas na velikih šest bodova udaljenosti od najbližeg pratioca

Sve što je do sada bilo nezamislivo, dešava se ove sezone u turskom fudbalu, koje je bez premca najinteresantnije u Evropi. To potvrđuju i večerašnji rezultati, u kojima su bez dragocenih bodova ostali kandidati za najviši plasman Bašakšehir i Trabzon.

Bašakšehir je sapleo na svom terenu protiv Konje (1:1), pa nakon 15 kola ima šest bodova zaostatka od prvoplasiranog Sivasa, koji ima otvoren put pred sobom. Ekipa iz Istanbula je prosula dva dva dragocena boda na ovom meču, pošto je vodila golom Ponka nakon prekida u 26. minutu, ali i pored bolje igre nije uspela da sačuva mrednost u drugom poluvremenu. Strelac izjednačujućeg gola bio je Deni Milošević u 63. minutu, nakon dobrog centaršuta Erdona Dacija.

Baškšehir je vodio i osvojio bod, dok je Trabzon vodio i izgubio od Denizlija (1:2). Domaći su do vođstva stigli u 21. minutu autogolom Jilmaza i bili spokojni sve do 59. minuta, kada je svoj prvi pogodak na utakmici postigao Ugo Rodaljega na asistenciju Ismaela Aisatija.

Koplja na ovom meču su se lomila sve do 83. minuta, kada je navala Denizlija potpuno nadmudrila domaće defanzivce. Rodaljega je ponovo reagovao na fantastičan način, na ivici peterca je prevario Čakira i postavio konačan rezultat meča. trabzon je ostao na četvrtom mestu sa 26 osvojenih bodova, sedam manje od prvoplasiranog Sivasa.