U Inđiji derbi samo na papiru, Romantičari nezadrživo grabe ka eliti

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.09.23. | 18:10

OFK Beograd sa dva gola u prvom poluvremenu najavio novu pobedu u Mozzart Bet Prvoj ligi Srbije - 2:0

Duel pretendenata na visok plasman i superligaške vize u Inđiji ispostavio se kao rutinski korak za OFK Beograd. Romantičari, koji su impresivnim rezultatima ukrasili povratak u prvoligaško društvo, potvrdili su još jednom da u drugom rangu takmičenja nemaju nameru da se zadrže duže od jedne sezone i golovima Đermanovića i Markovića su stigli do sedme pobede u osam kola.

Mrežu domaćina načeo je Aleksandar Đermanović u 31. minutu. Pogodak defanzivca na pozajmici iz Crvene zvezde trasirao je put gostiju sa Stare Karaburme, dok je vođstvo udvostručio Saša Marković sjajnom reakcijom na drugoj stativi posle centaršuta sa desnog krila - 2:0 (2:0).

Dva gola prednosti ispostavila su se kao dovoljna prednost pred drugo poluvreme u kojem je tim Sima Krunića uspeo da očuva stečeno vođstvo i dopiše novu u nizu pobeda.

Posle osam kola OFK Beograd je ubedljivo na prvom mestu Mozzart Bet Prve lige sa 22 boda, dok je Inđija u poslednja tri kola osvojila samo bod što nagoveštava novu krizu posle tri vezana slavlja.