©Reuters
©Reuters

Ukleta sezona: Parma dva puta uzastopno ispustila 2:0, Serija B sve bliža

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.02.21. | 17:08

Specija stigla ozbiljnu prednost gostiju i došla do vrednog boda na svom terenu - 2:2

Prošle sezone su bili jedan od lepših prizora Serije A, igrali su kontranapade iz udžbenika i do ludila dovodili pojedine protivnike, ali su ove potpuno razočarali. Parma nikako ne uspeva da se izbori sa težinom situacije u kojoj se nalazi, pa nezadrživo gazi ka plasmanu u nižu rang. Ekipa Roberta Daverse je drugu uzastopnu utakmicu u italijanskom prvenstvu ispustila prednost od 2:0, ovoga puta u Speciji, mada se mora reći da je i sreća počela da joj okreće leđa...

Domaćin je furizonim naletima u drugom polvremenu uspeo da stigne do zaslućženog izjednačenja, ali je u poslednjim trenucima veliko slalje gostima mogao da donese Juraj Kucka, čiji je topovski udarac iz slobodnog udarca preko prečke poslao Ivan Provedel.

Parma je idealno otvorila utakmicu, golovima Karamoa i Ernanija već u 25. minutu imala ogromnu prednost na svojoj strani. Ipak, da bi situacija mogla da se preokrene u korist ekipe Vinćenca Italijana bilo je jasno u 39. minutu, kada je poništen pogodak Mađorea. Isti igrač je u 52. minutu "spakovao" prvi pogodak Emanuela Gijasija na meču, dok je za drugi, 20 minuta kasnije, bio zaslužan Danijele Verde.

Potom se ušlo u otvorenu borbu, ali je Specija malo ostala bez snage. To je u 80. minutu prvo mogao da iskoristi Maksim Busi, ali će daleko veća žal u gostujućim redovima ostati za pomenuti trenutak iz prvog minuta nadoknade, kada je odlično iz prekida gađao Kucka.

Parma je ostala u opasnoj zoni sa svega 15 osvojenih bodova, dok je Specija osvojila važan bod pred gostovanje Juventusu i još uvek nije u velikoj opasnosti kada je u pitanju opstanak u najvišem rangu takmičenja.