Dron iznad Sent Meriza (©Reuters)

Upad drona prekinuo meč Sautemptona i Aston Vile, igračima naloženo da idu u svlačionice

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.01.23. | 17:02

I dalje se ne zna čiji je dron i zašto je leteo iznad terena Sent Meriz stadiona

Srpski fudbal pamti dron iznad stadiona u Humskoj i zastavu takozvane “Velike Albanije“ koji je prekinuo meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. posle čega je za zelenim stolom gostima dodeljena pobeda službenim rezultatom (3:0). Ovog subotnjeg popodneva na stadionu Sent Meriz u Sautemptonu došlo je do prekida utakmice između domaćeg sastava i Aston Vile zbog upada drona koji je nadletao teren!

Nikom i dalje nije jasno čiji se dron pojavio iznad stadiona od 40. minuta utakmice, ali je izazvao pravu pometnju.

Glavni arbitar Majkl Salisberi brzo je reagovao i pozvao igrače da napuste teren i zapute se ka svlačionicama. Rezultat u tom trenutku bio je 0:0, uz poništen gol Kajla Voker Pitersa zbog ofsajda. Navijačima je takođe naloženo da ostanu na svojim mestima, dok se situacija ne reši.

Uprkos dugoj pauzi zbog upada drona, po povratku igrača na teren dodato je samo dva minuta nadoknade. Kompletan događaj možete pogledati OVDE.