Urakanski početak 2023!

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.02.23. | 03:24

Globo otvorio sezonu na fenomenalan način

Tri utakmice u novoj godini – 11 postignutih golova!

Urakan ima fenomenalan početak sezone u argentinskom fudbalu. Posle četiri gola u kupu, pa još toliko u prvom kolu šampionata protiv Defenze i Hustisije, popularni Globo je večeras zabeležio i treću pobedu u 2023. i novoj sezoni. U drugom kolu je savladan Banfild – 3:2.

Malo ko je očekivao ovako dobar početak Urakana. Pogotovo dok klub drma neizvesnost oko statusa kapitena Lukasa Merolje kojeg želi Boka Juniors i koji je sklonjen iz tima. Ali ni njegovo odustsvo nije poremetilo tim Dijega Dabovea koji igra odličan fudbal.

Već posle dva minuta igre je mladi Nikolas Kordero najavio feštu u Parke Patrisiosu pošto je sjajno reagovao na centaršut sa levog krila. Ali samo dvadesetak minuta kasnije su gosti izjednačili preko Čaveza. Usledio je lud finiš prvog poluvremena. Odolevao je do tada sjajni gostujući golman Fakundo Kambeses ali je ipak kapitulirao. Prvo je štoper Fernando Tobio pogodio glavom da bi u nadoknadi prvog poluvremena gol postigao i iskusno krilo Gabrijel Gudinjo.

Bila je to velika prednost Urakana koju je Banfild uspeo da prepolovi autogolom Sota sredinom drugogm poluvremena ali ne i da je istopi. Ponajviše zahvaljujući sjajnoj igri štoperskog para domaćih TobioPizaro, ali i odličnog veziste Aseveda koji se nameće u jednog od lidera tima.

Urakan ima maksimalan učinak posle dva kola a u sledećem kolu gostuje Institutu koji takođe nije poražen na početku sezone. Miriše na zanimljivu sezonu u Argentini... ARGENTINA 1 - 2. KOLO

Njuels Old Bojs - Velez Sarsfild 1:0 (0:0)