Andrija Majdevac ©Star Sport

Uvek je vajda, kad pogodi Majda! Živi evropski san u Novom Pazaru

Vreme čitanja: 3min | čet. 06.04.23. | 17:48

Odlični napadač 12. golom u sezoni doneo dragocene bodove ekipi Davora Berbera protiv Radnika - 1:0

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Novi Pazar je posle šest godina slavio na svom bunjištu protiv Radnika, a minimalcem od 1:0 (0:0) u 29. kolu Mozzart Bet Superlige ponovo se izjednačio sa petoplasiranom Vojvodinom na bodovnoj koti 50.

U završnici je presudio, naravno, Andrija Majdevac, koji je 12. golom u sezoni nastavio proboj ka vrhu liste strelaca.

Posle trojke u Lučanima (3:1), trener Novog Pazara Davor Berber upisao je maksimum i na praznoj Džaizkoin areni, revanširavši se kolegi Slavoljubu Đorđeviću za poraz u duelu istih rivala pre četiri godine u Surdulici.

Najbolja moguća uvertira za meč sa Vojvodinom u Novom Sadu, gde se odlučuje o petom mestu uoči plej-ofa.

Pazarci su se u prvom poluvremenu oslonili na više ili manje opasnu dalekometnu paljbu Nikole Bogdanovskog, Miloša Mijića, Majdevca, Milana Joksimovića i Miloša Filipovića, a najbliži golu bili su u 18. minutu, kada je posle centaršuta Joksimovića sa leve strane Sadik Abubakar nespretnom reakcijom u srcu šesnaesterca ugrozio svog golmana Stefana Ranđelovića. Sjajni čuvar mreže munjevito je reagovao desnom nogom, pokazavši zbog čega je proglašen najboljim igračem Mozzart Bet Superlige u prethodnom mesecu.

S druge strane, Sudruličani su pokušavali brzom transformacijom napadačkog trija, gde su rivala najopasnije ugrožavali Andrija Radulović i kao paker Zoran Danoski, kao i Uroš Lazić iz drugog plana, a u završnici prvog dela meča i po Pazarce u prošlosti često kobni Milan Makarić. Neki pokušaji bili neprecizni, a to što je išlo u okvir gola lako je pokupio mladi golman Plavih Lazar Slavković.

Lepa akcija Berberove čete u 54. minutu i nova aktivnost kapitena Joksimovića na levoj strani podgrejali su temperaturu u kaznenom prostoru Radnika, gde nešto više nisu uspeli da naprave Majdevac, Mijić i Filipović.

Odmah po ulasku na teren, Mitar Ergelaš je u 62. minutu ostao kratak na centaršut Mijića da desne strane, pa je udarac glavom mladog reprezentativca Srbije bio bezopasan po Ranđelovića.

Radnik je uzvratio loptom u prostor za Makarića. Opasni napadač izvukao je slobodnjak, koji njegovom timu nije doneo ništa.

Dobar šut rezerviste Samira Radovca u 66. minutu završio je udarcem iz ugla za Novi Pazar, a onda je zagospodario Radnik.

Danoski je u 67. minutu iz izgledne pozicije propustio da materijalizuje dodavanje Radulovića. Dva minuta kasnije, Joksimović je blokirao Radulovića, kada su mnogi videli loptu u mreži, da bi minut kasnije Slavković odbranio snažan šut Makarića.

Pretnja Ergelaša u 74. minutu najavila je vođstvo Pazara, koje je usledilo četiri minuta kasnije. Sa desne strane centrirao je Periša Pešukić, a u vazduhu je sa distance od oko sedam metara lovorike pobrao Majdevac - 1:0.

Radnik je u 83. mogao do izjednačenja. Abubakar je iz peterca pogodio stativu. Želeli su gosti makar do boda, ali njihovi pokušaji u finišu nisu urodili plodom.

NOVI PAZAR - RADNIK 1:0 (0:0)