Uzalud 77% poseda i sakrivanje lopte protiv Zenginog antifudbala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.07.20. | 21:44

Poremetili se Sasuolovi nišani

Kaljari je bio hit prvog dela sezona u Italiji, Sasuolo drugog, pa večeranjih 1:1 na Sardiniji svakako više prija domaćoj ekipi.

Kaljari je večerašnji duel dočekao u lošem raspoloženju i seriji od pet utakmica bez pobede, dok je Sasuolo pucao od samopouzdanja zbog serije sjajnih igara i sedam uzastopnih mečeva u kojima nije osetio poraz. A igrao je u tom periodu protiv Juventusa, Intera, Lacija, Fiorentine...

Gosti su bili baš u sjajnoj formi i očekivalo se da prodube krizu Sarda, ali je Zengin tim ipak uspeo nekako da izvuče bod iako je patio tokom celog meča i bio u teškoj situaciji.

Od početka je Sasuolo igrao sa velikim samopuzdanjem i praktično sakrio loptu domaćinu koji nije znao kako da pređe u protivničku trećinu terena. A nije ga ni zanimalo da igra presing i uzme loptu. Tako su gosti kružili i stezali obruč, a domaćin se branio bez neke preterane želje da igra fudbal. Već posle 12 minuta je Sasuolo stigao do zasluženog vođstva kada je loptu na drugoj stativi posle kornera sačekao Ćićo Kaputo i ubacio ju je u mrežu. Bio je to Kaputov 18 gol od početka šampionata, a ukupno 1.000 gol u Seriji A ove sezone. Za sve one koji italijanski fudbal smatraju defanzivnim, prosek golova je 3,02 po meču. Tako nešto se nije desilo u poslednjih 70 godina u Seriji A.

Dominirao je Sasuolo i posle vođstva, držao loptu, ali nije stvarao prave šanse. Na poluvremenu je posed lopte bio 76 procenata u korist Sasuola! Tako nešto se retko viđa u Seriji A u udaru manjih klubova. Pogotovo kada je gost u pitanju.

Kada je mladi Karboni dobio crveni karton (šest mečeva, dva isključenja ove sezone) u drugom poluvremenu zbog prekršaja nad Đuričićem, delovalo je da Kaljariju nema spasa. Ipak, Sasuolo je propustio da dotuče rivala i kaženjen je iz Kaljarijevog prvog šuta. Stari lisac Žoao Pedro je povukao kontru i završio je posle duplog pasa sa Rogom.

Uzalud su bili svi napori Sasuola da opet povede. I dalje su držali loptu (77,3% odsto na kraju meča), kružili, stezali obruč, ali je Zengin bedem izdržao. Kaljari je iz jednog šuta na gol osvojio bod sa igračem manje, a Sasuolu je mnogo nedostajao kapiten i sjajni strelac Domeniko Berardi koji je propustio meč zbog kartona.