Užasna greška golmana rešila rumunski derbi, Kluž ponovo lider (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.12.19. | 21:19

Tragičar je David Lazar...

Derbi meč 21. runde rumunskog šampionata rešio je kardinalnom greškom golman Astre David Lazar! Šest minuta pre kraja iskusni čuvar mreže postigao je autogol kojim je Kluž stigao do nedostižnih 2:0

Kada se u izjednačenom meču, dva rivala podjednake snage dogodi ovakav kiks, onda ga teško nadoknaditi. Gosti su imali tu nesreću da su u trenutku Lazareve greške već imali zaostatak od jednog gola, odnosno da se igrao 84. minut, pa prilike da popravni nije bilo.

Argentinac Huan Emanuel Kulio želeo je da centrirao u tom 84. minutu, lopta jeste bila snažna, ali slab je to alibi za Davida Lazara. Umesto da je "ubere kao krušku", on je bukvalno ugurao u sopstvenu mrežu...

Kluž je do prednost došao pogotkom Adonija u 23. minutu, a sve posle velike gužve u šesnaestercu Astre. Štoper domaćina najbolje se snašao i ćušnuo loptu u mrežu.

Gosti su utakmicu završili sa desetoricom igrača na terenu, pošto je kapiten Konstantin Budesku zaradio drugi žuti karton samo minut pre nego šte će pasti drugi gol.

S ova tri boda Kluž je preskočio Astru na tabeli i sada je novi lider.

RUMUNIJA 1 - 21. KOLO

Dinamo Bukurešt - Sepsi 1:2 (1:2)