Van Persi postigao 300. gol u karijeri, Fajenord u finalu!

Vreme čitanja: 1min | sre. 28.02.18. | 22:36

Tim sa De Kajpa slavio s 3:0 protiv Viljema II i plasirao se u finale Kupa Holandije

Fajenord je u finalu holandskog Kupa posle pobede od 3:0 (1:0) protiv Viljema II, a dvostruki razlog za slavlje ima Robin van Persi.

On je postigao gol u 60. minutu čime je stigao do cifre od 300 golova u svim takmičenjima u kojima je igrao, računajući klubove i reprezentaciju.

Dao je 24 gola za Fajenord, 132 za Arsenal, 58 za Mančester Junajted, 36 za Fenerbahče i 50 za Holandiju.

Rasan strelac!

Inače, Fajenord je na ovom meču stigao u prednost u 21. minutu. Bila je to dobra akcija preko leve strane, a Berghuis se dobro snašao u šesnaestercu protivnika i dobro je odreagovao.

Potom je došao i 60. minut i opaka kontra. Odlično ju je istrčao Van Persi, našao se na pravom mestu, a kada je lopta došla do njega nije mu smetalo što je lopta stigla na desnu nogu. Lep gol. Kasnije je Vilena samo potvrdio ono što se već znalo.

Fajenord će 22. aprila igrati u finalu protiv AZ Alkmara. Tim sa De Kajpa je poslednji put osvojio titulu u Kupu u sezoni 2015/2016, a AZ u sezoni 2012/2013.