Velika tragedija Sarajeva, Velež okrenuo u Irskoj

Vreme čitanja: 3min | čet. 15.07.21. | 22:55

Ispao i Široki Brijeg

Nije imalo Sarajevo velike evropske rezultate u novijoj istoriji. Ali je znao Bordo tim da se isprsi pred bogatijim i kvalitetnijim timovima iz ozbiljnih fudbalskih liga. Verovali su u glavnom gradu Bosne i Hercegovine da će imati šta da kažu u kvalifikacijama za Ligu Konferencija. Ali doživeli su potop. Pravu tragediju.

Moldavski Milsami, klub koji je znao da eliminiše i bugarski Ludogorec, napravio je malu senzaciju na Koševu. Posle remija u prvoj utakmici (0:0), slavio je na Koševu i otišao u narednu rundu. I pokazao da se u Premijer ligi Bosne i Hercegovine igra fudbal problematičnog kvaliteta.

Sarajevo je imalo više od igre, kao u prvom meču, ali će to malo ko pamtiti. Moldavci su iskoristili prvu pravu priliku u 18. minutu kada je Ginsari ostao sam kao duh i neometan sa nekoliko metara doveo goste u vođstvo. Domaćin je još žešće krenuo u napad, ali nije bilo oštrice u špicu. Čak je Milsami mogao preko Puntasa da duplira prednost, ali je Dupovac uspeo da interveniše.

U drugom poluvremenu viđena je indentična slika. Sarajevo je plelo mrežu, ali nije imalo dovoljno znanja da sve to pretoči u bar izjednačujući pogodak i produžetke.

Nije se proslavio ni Široki Brijeg. Imao je tim iz Heregovine solidnu prednost iz prvog meča protivc Vlaznije (3:1), ali se u jednom trenutku revanša raspao. Izdržao je predstavnik Bosne prvo poluvreme, držao nulu i onda – potonuo. Sve je počelo po zlu za Zrinjski u 46. minutu kada je Gjurgjevik pogodio mrežu gostiju. Domaćin je krenuo na sve ili ništa. Osetio je da su gosti u daunu... Ređale su se šanse pred golom Širokog, a dvomeč je na početak vratio Eni Imami. I onda još jedan pogodak Gjurgjevika za konačnih 3:0.

Čast bosanskog fudbala spasao je Velež. Mada su i Mostarci naišli na tvrdo u Irskoj. Ševlin je u 33. minutu vratio meč na početak. Ali srećom po goste probudio se najbolji strelac Veleža Brandao. Brazilac je prvo izjednačio, a potom asistirao Anđušiću za preokret.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE - 1. KOLO (REVANŠI)

Nju Taun - Dandok 0:1 (0:0) /prvi meč: 0:4/