Miloš Veljković (©Reuters)

Verder dočekao Paderborn širom otvorenih kapija, Darmštat pregazio Ingolštat (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.08.21. | 15:35

U tri utakmice Cvajte postignuto čak 13 golova

Žele u Bremenu da se brzinski vrate u Bundesligu posle prošlosezonskog ispadanja, ali moraće fudbaleri Verdera dobro da se preznoje da bi ostvarili cilj.

Četvorostruki šampion Nemačke krenuo je u sezonu remijem na svom stadionu sa Hanoverom (1:1), zatim pobedio Fortunu u Dizeldoršu (3:2), a onda se na poraz od Osnabruka u Kupu (0:2) nadovezao i debakl u duelu sa Paderbornom - 1:4.

Sav posao gosti su odradili već u prvom poluvremenu, tokom kog su stigli do 3:0. Očajno je delovala golmana Verdera, a situaciju nije uspeo da popravi ni srpski internacionalac Miloš Veljković, koji je u 26. minutu zamenio povređenog kapitena Topraka. Već tada bilo je 2:0 za Paderborn, golovima Feliksa Plate u 9. i 17. minutu. Do odlaska na odmor pogodio je i Sven Majkl, a u 55. je Šalenberg ubio svaku nadu domaćinima posle tri minuta ranije smanjenog zaostatka, pogotkom Šmida.

Izuzetno ubedljivo izdanje ove nedelje imao je Darmštat, koji je ispratio Ingloštat sa šest golova u mreži (6:1). Baš kao i u Bremenu, pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu, tokom kog su domaćini smestili četiri lopte u mrežu rivala, za drugi uzastopni poraz Ingloštata.

Iako vrlo efikasni, Darmštatovi fudbaleri nisu bili ni blizu rekorda kluba, pošto je i dalje najubedljivija pobeda 10:0 iz 1981. godine kada je u Kupu savladan Hemersdorf.

Duel Hajdenhama i Hanze završen je bez pobednika - 1:1 (0:0).