Hose Sand (©Reuters)

Veteran sprečio blamažu Lanusa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 24.02.21. | 03:13

Dvostruki šampion i lider argentinskog prvenstva bio pred eliminacijom iz Kupa od četvrtoligaša

Aktuelni viceprvak Kopa Sudamerikane, jedini uz Velez sa maksimalnih šest bodova na startu nove sezone, dvostruki šampion Argentine (2007. i 2016) - Lanus - bio je pred senzacionalnom eliminacijom u 2. kolu Kupa od četvrtoligaša Real Pilara.

Da se to ne dogodi, pobrinuo se 40-godišnji Hose Sand, koji je uz pomoć 19-godišnjeg Franka Orozka i 26-godišnjeg Nikolasa Orsinija kreirao preokret i pobedu 3:1.

Gosti su u Aveljanedi vodili na poluvremenu, pogotkom Dijega Krega u 43. minutu, posle očajne reakcije Lanusove odbrane na akciju po desnoj strani i povratno dodavanje u srce šesnaesterca, ali su pomenuta trojica u drugom delu uspeli da opravdaju ulogu favorita svom timu.

Legendarni veteran i najbolji strelac u istoriji Lanusa, Sand, realizovao je penal samo tri minuta po povratku sa odmora, dosuđen zbog nespretnog igranja rukom protivničkog igrača, a otpor borbenih gostiju potpuno je slomio mladi Orozko desetak minuta po ulasku u igru umesto godinu dana starijeg Pedra de la Vege, jednog od slabijih aktera ove utakmice. Sand je učestvovao u akciji za drugi gol, ostavivši petom loptu Lautaru Akosti, koji je zatim proigrao Orozka, a u nadoknadi je i sam upisao aistenciju, proigravši još jednog rezervistu, Nikolasa Orsinija, za konačnih 3:1.

Lanus, koji je što se tiče argentinskog Kupa dosad najdalje stizao do polufinala, u šesnaestini finala imaće, bar na papiru, dosta teži zadatak pošto ga čega duel sa prvoligašem Patronatom.