Vitinja (©AFP)

Vitinjin šampionski ples izjednačio Serža Konseisaa sa Bobijem Robsonom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.03.22. | 21:06

Porto slavio 4:2 u Pasoš de Fereiri

Vratio se Porto na pobednički put i na lepih šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Sporting. Gostovanje u Pasoš de Fereiri pretilo je da bude dramatično posle izjednačujućeg pogotka Delgada u 31. minutu, ali kako je 22-godišnji Vitinja odigrao večeras, pali bi i mnogo jači rivali od desetoplasiranog tima portugalskog prvenstva.

Slavili su plavo-beli 4:2, a mladi vezista bio je akter akcija koje su prethodine postizanju sva četiri gola gostujućeg tima!

Prvo je u 17. minutu presekao dodavanje domaćih igrača pred njihovim kaznenim prostorom, majstorski kontrolisao loptu i proigrao Taremija, koji je morao da odigra unazad, ali je centaršut Vendela pronašao Pepea Akinju. Potom je u 38. minutu opet prekinuo akciju rivala i započeo pritisak na gol žuto-zelenih koji je doveo do potogka Evanilsona, a isti igrač bio je strelac i u 52. minutu kada je Vitinja u stilu najvećih asova fudbala žonglirao loptu, poslao je ka Taremiju, a on glavom centrirao pred gol Pasoš Fereire, gde je na drugoj stativi usamljen bio Evanilson. Za četvrti gol Porta Vitinja je dodao Evanilsonu, a on asistirao Taremiju.

Ovom pobedom Porto je nastavio da korača ka tituli, a trener Seržo Konseisao izjednačio rekord slavnog Bobija Robsona po broju uzastopnih mečeva bez poraza u portugalskom prvenstvu. Taj niz sada glasi 53 utakmice, koliko su Zmajevi iz Porta imali u periodu od 1994. do 1996. pod vođstvom engleskog stratega.

Priliku da postave novi rekord imaće iduće subote protiv petnaestoplasirane Aruke, a možda u tom meču veću minutažu dobije srpski reprezentativac Marko Grujić, koji je na današnjem gostovanju ušao tek u 86. minutu. Pre tog meča, Portu sledi mnogo teži ispit - sa Lionom u osmini finala Lige šampiona.

PORTUGALIJA 1 – 25. KOLO

Žil Visente - Estoril 0:0

Boavista - Braga 1:1 (0:1)