Vlahović je Fiorentinin spasilac (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.21. | 19:56

Konačno pobeda koja se očekivala

Neverovatno zvuči, ali Fiorentina je od povratka Ćezarea Prandelija na klupu, imala samo jednu pobedu na 10 prvenstvenih mečeva. I to onu protiv Juventusa u Torinu od 3:0!

Napokon je danas i Viola osvojila tri boda u duelu u kojem se to i očekivalo. Uz mnogo muke je savladan Kaljari sa minimalnih 1:0, a strelac jedinog gola je bio Dušan Vlahović.

Ulazak u formu srpskog napadača se poklapa Violinom rastom forme. Posle sjajne partije protiv Juventusa, pa remija bez golova sa Bolonjom i poraza od Lacija u kojem je bio strelac, srpski napadač je večeras postigao možda i najvredniji gol u sezoni.

Mučila se Viola od Prandelijevog dolaska, mučio se i Vlahović sa realizacijom. I uspeli su da preguraju krizu. Protiv Juventusa je probijena blokada i od tada Fiorentina igra bolje, a večeras je to pretočeno u rezultat.

Sjajnu šansu je imao srpski napadač u prvom poluvremenu ali ga je golman Kranjo pročitao i izašao kao pobednik iz duela ’jedan na jedan’, da bi potom Srbin uspeo da iznudi penal. Međutim, posle VAR konsultacije se ispostavilo da je Vlahović tom prilikom napravio faul pa je sudija promenio odluku. Potom su dobre šanse propustili Kaseres i Pulgar, a vrhunac frustracije za Prandelijev tim je bio penal za Kaljari.

Kaljari dobio poklon. Domaći štoper Igor je startovao neverovatno neoprezno i glupo i skrivio penal. Na njenu sreću, i Viola ima sjajnog golmana. Drongovski je pročitao Žoao Pedra i uhvatio mu penal!

Domaći tim je bolje otvorio i drugo poluvreme, pretili su Kaseres, Bonaventura, a Simeone i Godin su potom propustili šanse za Sarde. Kranjo je nastavio da briljira i odbranio pokušaj Bonaventure da bi u 72. minutu Fiorentina napokon došla do zasluženog vođstva. Kaljehon je vukao kontru, sačekao Vlahovića koji se sjajno kretao i potom ga proigrao na drugu stativu gde je Srbin uklizao i pogodio.

Do kraja je i Drongovski još jednom pokazao klasu pa je Viola uspela napokon da osvoji tri boda.