Voland zakucao Paderborn za dno

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.01.20. | 19:52

Sjajna igra Leverkuzena - 4:1

Finiš prvog dela sezone nije bio loš za Paderborn, u poslednje četiri utakmice u 2019. godini osvojio je sedam bodova. Nadali su se navijači i igrači da će se u istom ritmu nastaviti i posle odmora, ali avaj...

Pune tribine Benteler arene dočekale su Leverkuzen, koji je žurku pokvario u prvih četvrt časa utakmice. Farmaceuti su pregazili Paderborn, slavili sa glatkih 4:1 (3:0).

Partibrejker je bio Kevin Voland. Napadač Leverkuzena je prvi put pogodio u 11, a onda i u 14. minutu. Već tu je sve bilo gotovo. Šokantno otvaranje meča ubilo je domaći tim, koji se do kraja poluvremena nije oporavio. A, dotukao ga je Baumgartlinger, koji je u 36. minutu povisio na 3:0.

Uljuljkani sigurnim vođstvom, igrači Bajera su kontrolisali igru i rezultat u nastavku, a gol koji je postigao Srbeni u 51. minutu nije suštinski ništa promenio. Imao je Paderborn još koji udarac na gol, ali je lopta uglavnom bila kod Farmaceuta, koji su na smiren način čekali da im se otvori prostor za još neki pogodak. I dočekali su. Haverc je dodao još jedan pogodak na svoj konto i udario pečat na utakmicu.