Fudbaleri Hofenhajma (Reuters)

Vredelo je istrpeti Mataraca, Hofenhajm hvata poslednji voz

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.04.23. | 19:31

Veljković i drugari kažnjeni za uspavanost

Kada je Hofenhajm početkom februara smenio trenera Andrea Brajtenrajtera, imao je razočaravajuću sezonu i rezultate ali je makar bio iznad zone ispadanja. Na klupu je doveo Pelegrina Mataraca koji je godinama bio u njegovom sistemu, a prošle sezone je uspeo da spase Štutgart ispadanja.

Međutim, Mataracov početak na Hofoj klupi je bio očajan. Nanizao je pet poraza u prvih pet mečeva i doveo tim u crvenu zonu. Kada je zaličilo da je dovođenje Mataraca bio samoubilački potez, Hofenhajm je počeo da se budi i hvata voz za opstanak u Bundesligi. Hof je u prošlom kolu pobedio direktnog konkurenta Hertu, a danas je vezao i drugu pobedu pošto je slavio u Bremenu sa 2:1. Sada se lakše diše...

Bolje su gosti otvorili meč na Vezeru, prvi zapretili nešto konkretnije ali nisu iskoristili šanse. Tek posle poal sata igre se probudio i Verder koji je preko Dukša pretio golu Baumana. Ali na poluvreme se otišlo sa nepopularnih 0:0.

I onda je usledio blickrig Mataracovog tima. Gosti su za dva minuta došli do 2:0. Dva centaršuta, dva skoka i dva gola. Uspavala se odbrana Verdera... Prvo je Andrej Kramarić ostao sam na petercu i glavom zakucao loptu u mrežu, a potom je na sličan način u petercu skočio i Baumgartner.

Odmah je domaći trener Verner reagovao izmenama ali je bilo potrebno previše vremena da se njegov tim probudi. Piper je glavom u 76. minutu smanjio na 1:2 i vratio nadu Verderu ali stihijski napadi u finišu meča nisu dali rezultat i Hofenhajm je osvojio tri velika boda u borbi za opstanak. U narednom kolu ga očekuje mnogo bitan meč sa Šalkeom kod kuće u kojem bi pobedom suštinski prebrinuo brige oko opstanka.