Zaha probudio Palas iz kome (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.12.19. | 22:33

Na kraju 1:1 protiv Brajtona

Grickali su nokte navijači Kristal Palasa u većem delu meča protiv Brajtona. Klub iz Londona je bio neporepoznatljiv,  posebno kada je reč o mečevima na Selhurst Parku. Tim Roja Hočsona bio je neporepoznatljiv u ofanzivi, teško stizao i do udarca u okvir gola rivala, ali je na kraju uspeo da isčupa bod – 1:1.

Malo ako se ima u vidu šta su domaći hteli, taman ako se zna da je Palas u dobrom delu meča tražio sebe. Tek u drugom poluvremenu tim Luke Milivojevića je izašao iz kome, i to najviše zahvaljući napadaču Zahi.

Malo toga je bilo viđeno u prvom poluvremenu u Londonu. Gotovo ništa. Brajton je delovao kao ozbiljniji tim, tome u prilog i podatak da Kristal Palas nije imao šut u okvir gola rivala. Gosti su se koncentrisali na kontre. I to im se isplatilo.

Igrao se 54. minut kada je Gros probio po desnoj strani, sa mnogo osećaja Moj je propustio loptu, a Maupaju je ostalo da sa 11 metara pocepa mrežu Kristal Palasa.

Tek tada se probudio Kristal Palas. Posebno Vilfrid Zaha koji je počeo da preti u tandemu sa Ajom. Stezali su domaći obruč oko gola gostiju i na kraju – poentirali. Sve je odradio Zaha. Odlično se driblingom oslobodio čuvara i onda poslao loptu u bliži ugao. Neodbranjih udarac, za nastavak Palasove serije bez poraza.