Zenit sve bliže tituli, oslabljeni Krasnodar sposoban samo da napravi 15 minuta drame (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.04.22. | 20:30

Dragoceno slavlje ekipe Sergeja Semaka - 3:1

Zenit jednostavno nema ozbiljnu konkurenciju u ruskom prvenstvu, bez obzira što je moskovski Dinamo ponovo napravio snažan tim, ali je jasno da bi u poslednja četiri kola moralo da se dogodi pravo čudo pada da dođe do prevrata na vrhu tabele. Ekipa Sergeja Semaka je uspela da iskoristi poraz popularnih Policajaca u gradskom derbiju sa CSKA, pošto je savladala Krasnodar u gostima i umakla najbližem pratiocu na šest bodova udaljenosti - 3:1 (2:0).

Krasnodar je dao maksimum svojih mogućnosti u ovom trenutku, uspeo je da učini utakmicu dramatičnom dobrih 15 minuta nakon gola Iraklija Manelova, ali je onda Magomed Ozdojev krunisao odličan kontranapad i sjajnu asistenciju Andreja Mostovoja. Prethodno su domaći igrači napadali prilično silovito, stvorili su ozbiljan pritisak pred Zenitovim golom i bili nadomak izjednačenja, ali su u jendom trenutku potpuno zaboravili na odbranu svog gola, što su kvalitetni gosti uspeli da iskoriste.

Kada se podvuče crta, ključna je bila završnica prvog poluvremena, kada je Semakov tim napravio razliku u kvlaitetu i sa dva gola u samo sedam minuta stigao do kapitalne prednosti. Prvo je Ivan Sergejev pogodio u 35. minutu na asistenciju Dalera Kuzjaeva, a onda Malkom sedam minuta kasnije krunisao pravovremenu loptu u prostor od strane Vendela.

Zenit u naredna dva kola dočekuje Lokomotivu i Himki, dok će u poslednja dva gostovati Spartaku i Nižnjem. Krasnodar je ostao na šestom mestu, bez većih izgleda da se umeša u bituku za prva četiri mesta, pošto je doživeo treći poraz u poslednja četiri kola.

RUSIJA 1 – 26. KOLO

Ural – Ufa 2:1 (1:0)