©AFP

Atlanti prijala šok terapija: Hoksi otpustili trenera pa pobedili Klivlend, Bogdanović dvocifren

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.02.23. | 04:05

Domaćin prilično rutinski stigao do važne pobede (136:119)

Šok terapija urodila je plodom u Atlanti te su Hoksi na prvoj utakmici bez stratega Nejta Mekmilana pobedili Klivlend (136:119) i napravili važan korak ka plej-ofu.

Promena na klupi donela je reakciju u ekipi Atlante koja je u prethodnim nedeljama igrala po principu toplo-hladno i tako dovela u pitanje plasman u narednu fazu takmičenja.

Gostovanje Klivlenda, rivala koji je sa dva vezana poraza stigao u Stejt Farm arenu, bila je idealna prilika za podizanje samopouzdanja, a košarkaši Atlante su na krilima raspoloženog Trea Janga brzo trasirali utakmicu u željenom smeru.

Već u završnici prve deonice domaćin je stekao plus devet, a potom je u narednom kvartalu uspeo da se odvoji i na 32 poena razlike. U poslednjoj četvrtini Klivlend je na kratko pokazao zube, smanjio zaoatatak na 13 poena, ali su preokret ili povratak rezultatske neizvesnosti predstavljali nemoguću misiju za goste.

Uz najefikasijeg Janga, koji je završio duel sa 34, poenaodlično veče u redovima Hoksa imao je Dežont Mari sa 25 poena, devet skokova i osam asistencija, dok je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović za 22 minuta na terenu upisao 10 poena uz samo jedan promašaj iz igre.

Na drugoj strani, Darius Garland sa 33 poena bio je najefikasniji u timu Klivlenda, međutim njegov tim ostao je daleko od 39. pobede u sezoni.