Teri Rozir protiv Baksa (©AFP)

Baksi ispraćeni zvižducima posle debakla, Hornetsi im ubacili 51 poen za četvrtinu

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.01.23. | 04:34

Rozir, Bol i Vašington zbirno imali 13 trojki, Rendl ubacio šest dalekometnih hitaca u pobedi Njujorka nad Torontom

Milvoki ne gubi utakmice toliko često, ali kada gubi, onda mora da boli. Proživeli su navijači Baksa od starta 2023. godine već onaj bolan šamar od Vašingtona kod kuće uz razliku od 23 poena, a još teži poraz na istom mestu ekipa Majka Budenholzera pretrpela je od Šarlota!

Prepričavaće se dugo ono što su Hornetsi uradili večeras u Fiserv Forumu. Ne samo što su pretrpeli debakl, već je nekadašnji šampion NBA lige parket napustio uz jasno negodovanje publike i zvižduke koji su parali uši – 138:109 (51:28, 33:32, 28:27, 26:22).

Blamaža Milvokija još je i veća zbog načina na koji se utakmica razvijala od početka do kraja. Naime, Hornetsi su tokom uvodnih 12 minuta ubacili čak 51 poen! Tako su postavili novi rekord franšize po broju poena u bilo kojoj četvrtini utakmice, ali i izjednačili istorijski maksimum cele lige kada je u pitanju samo prva deonica.

Na krilima Terija Rozira i Lamela Bola, Šarlot je svoju žaoku zario duboko u Bakse koji su brzo ostali bez goriva... Posle serije 31:9 gosti su u roku od samo nekoliko minuta otišli na tada maksimalnih +28 (45:17), a do kraja utakmice domaćin nijednom više nije uspeo da se spusti ispod 20 razlike! Štaviše, Hornetsi su se postepeno udaljavali, a do poluvremena uspeli su da postignu čak 84 poena. U poslednjoj deonici nekoliko puta bili su i na više od 30 poena razmaka. Poslednji put kod rezultata 138:106 u samoj završnici, pre nego što je Džordž Hil trojkom neznatno ublažio debakl...

Rozir je već nakon prve četvrtine imao 17 poena i tri trojke, a do kraja stao je na 39 poena (6/15 za tri). Bol je ubacio trojku više, ali na 24 poena, da bi podelio još 12 završnih dodavanja. Pi Džej Vašington kompletirao je impresivno šutersko veče gostiju sa 23 poena i još pet dalekometnih hitaca, pa su njih trojica zbirno bili na 18 trojki! Odnosno, samo dve manje od celog sastava Baksa. Mejson Plamli takođe je bio zapažen sa 17 poena i 15 skokova.

Uz brutalno veče Šarlota, stala je impresivna serija Janisa Adetokunba. Samo tri dana posle 55 poena Vašingtonu, Grk je spao na samo devet poena (2/7 iz igre) i četiri skoka za nepuna 22 minuta. Bobi Portis bio je prva violina Milvokija u napadu sa 19 poena uz 12 uhvaćenih lopti.

Njujork je kao gost Torontu bio bolji sa 112:108 (30:26, 27:21, 24:31, 31:30) i vezao četvrtu pobedu. U večeri kada je Zek Lavin ubacio ovosezonski rekord sa 11 trojki, Niksima je Džulijus Rendl podario trijumf sa šest dalekometnih hitaca iz jedanaest pokušaja! Na kraju je imao 32 poena, 10 skokova i tri asistencije. Kod domaćina Fred Vanvlit je prednačio sa 28 poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je Geri Trent Džunior imao 22 poena.

Bruklin je nekako uspeo da dobije Nju Orleans koji opet nije mogao da računa na Zajona Vilijamsona – 108:102 (27:28, 26:36, 35:21, 20:17). Kevin Durent nosio je Netse u zubima sa 33 poena i 10 skokova, dok mu je prva ispomoć bio Kajri Irving sa 19 poena i po pet uhvaćenih i podeljenih lopti. Kod domaćia 28 poena Si Džej Mekoluma, dok je Nađi Maršal ubacio 23 poena uz devet pokupljenih lopti.