""

Barseloni još zuji u ušima od buke u Pioniru - packa od Cvetkovića i Studenata

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.10.17. | 14:35

Odlična igra nekadašnjeg plejmejkera Crvene zvezde i Partizana Aleksandra Cvetkovića

Barseloni još zuji u ušima od buke u Pioniru!  Ekipa Sita Alonsa, koja je do pre tri dana delovala nedodriljivo, ušla je u ozbiljnu minus fazu. Poraz u Beogradu od Crvene zvezde očigledno je ostavio velike posledice na Blaugranu.

Posle beogradskih crveno-belih meru Barseloni uzeo je Estudijantes - 80:70. Studenti su do drugog trijumfa u ACB ligi stigli zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini. Kao u transu je odigrao domaćin završni deo meča i Barselonu limitirao na samo deset poena.

Barseloni nije vredelo ni što je imala plus devet posle prvog poluvremena. Ekipa Sita Alonsa nije imala rešenje za razigranog Langsbera koji je meč završio sa 27 poena uz fantastičan šut iz igre 11-7. Odličan je bio i bivši plejmejker Crvene zvezde i Partizana Aleksandar Cvetković. On je meč završio sa 13 poena i dve asistencije. Najbolji kod Barselone je Ertel sa 17 poena, Vezenkov je dodao deset. Drugi plejmejker Adam Hanga je bio blago rečeno - užasan. Postigao je tek jedan poen, nijednom nije pogodio iz igre (šut 0/6).

Baskonija je konačno upisala trijumf, ali ne može se reći da je došla k sebi. Ekipa iz Vitorije je teškom mukom slomipla otpor Gipuzkoe. Gosti su imali 11 poena viška na poluvremenu. Međutim u drugom poluvremenu Baskonija je postigla 50 poena i nekako iščupala trijumf.

Najbolji kod domaćina bio Šengelija sa 23 poena, istakao se i Buboa sa 17.