""
""

Bešiktaš i Štimac su nezaustavljivi!

Vreme čitanja: 1min | uto. 01.11.16. | 19:46

Tim iz Istanbula slavio na gostovaju AEK-u i potvrdio da je jedan od najvećih favorita u FIBA Ligi šampiona – 88:78

Ako je bilo nekih dilema, sad ih više nema! Istanbulski Bešiktaš je jedan od najvećih favorita u FIBA Ligi šampiona. Predstavnik Turske zadržao je stopostotan učinak, pošto je večeras slavio u Atini, na gostovanju AEK-u – 88:78

Belo-crni iz Istanbula su kontrolisali utakmicu i rezultati veći deo utakmice. Iako su u prethodnim utakmicama dominirali zahvaljujući Vladimiru Štimacu, sada je prvi adut Bešiktaša bio  bio Klark. On je postigao 24 poena, a dodao je šest skokova.

Bešiktaš je na poluvremenu imao sedam poena viška. Lomio je rivala skakačkom dominacijom. Na kraju je Bešiktaš imao 12 skokova više.

Mala kriza u igri Bešiktaša pojavila se u trećoj četvrtini. Međutim, nisu Atinjani imali dovoljno aduta. Ove večeri Vladimir Štimac nije bio košgeterski raspoložen. Za skoro 16 minuta na parketu upisao je četiri poena (uz stopostotan šut iz igre), ali je skakčki dominirao. Skupio je 11 skokova.

Za AEK Dušan Šakota je zabeležio 13 poena.