©AFP

Bogdanović u partiji sezone promašio šut za produžetak: Atlantu skupo koštalo Bogdanovo hlađenje

Vreme čitanja: 2min | čet. 16.11.23. | 04:22

Njujork uspeo da u neizvesnoj završnici stigne do pobede (116:114)

Uzbudljiv duel u Stejt Farm Areni ukrasila je neizvesna završnica iz koje su Njujork Niksi izašli kao pobednici i upisali šesti trijumf u sezoni (116:114), a jedan od igrača koji su privukli najveću pažnju bio je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

As Atlante je odigrao najbolju partiju u sezoni, te je sa 28 poena držao domaćina u utakmici, međutim ostao je utisak da je Kvin Snajder platio ceh minutima koje je Srbin proveo na klupi. Učinak Bogdanovića još impresivnije deluje kada se uzme u obzir da je na parketu proveo 29 minuta, kao i da je praktično drugu polovinu poslednje četvrtine proveo van igre.

Srpski reprezentativac igru je napustio pet i po minuta pre kraja susreta pri rezultatu 101:94, a na parket se vratio uoči odlučujućeg napada Atlante i preuzeo odgovornost. Ipak, promašivši šut za tri poena pri rezultatu 113:116 Bogdanović je urušio snove svog tima u produžetak, iako je ubrzo potom Donte Divićenco poklonio popravni rivalu. Košarkaš Niksa nije uspeo da izvede aut za pet sekundi, pa je domaćin stekao priliku da se vrati u susret koju je prestupom sa linije penala definitivno ispustio Dežont Mari.

Niz grešaka u završnici koštao je Atlantu, te su se rivali izjednačili po učinku u dosadašnjem delu sezone sa po šest pobeda i pet poraza, a Hoksi će učinak pokušati da poprave u narednih nedelju dana kada ih očekuje nastavak serije duela na domaćem terenu i gostovanja Filadelfije, Indijane i Bruklina.

Kada je reč o individualnom učinku Bogdanović je sa 28 poena ubedljivo nadmašio do večeras najefikasnija izdanja u sezoni protiv Detroita i Oklahome kada je upisao po 17 poena. Srpski košarkaš je predvodio domaćina, međutim utisak je da je izostao konkretniji poenterski učinak Trea Janga koji je utakmicu završio sa 15 poena (i 17 asistencija), kao i Marija koji je stao na dva poena manje.

Sa druge strane, nezadrživ je bio Džulijus Rendl sa 29 poena, kojem su glavnu podršku predstavljali Džejlen Branson sa 24 i Imanuel Kvikli sa 20.